LSFF přivítá Michaela Schwarze, trojnásobného držitele ceny Emmy

Zadavatel: Life Sciences Film Festival (LSFF) | 9.10.2015 | Zemědělství, ekologie

Praha (Pressweb) - Hostem 5. ročníku Life Sciences Film Festivalu, který se koná 12.-18. 10. na České zemědělské univerzitě a Kampusu Dejvice, bude režisér a producent Michael Schwarz. V evropské premiéře uvede film In Defense of Food (Na obranu jídla) natočený podle stejnojmenného bestselleru Michaela Pollana z roku 2008.

Michael Schwarz je jedním z nejvýraznějších a nejúspěšnějších amerických režisérů a producentů dokumentárních filmů. Za svou tvorbu obdržel několik prestižních mezinárodních ocenění, včetně tří televizních cen Emmy (viz http://www.kikim.com/xml/aboutUsAwards.php). Nominaci na cenu Emmy s filmem Botanika touhy sice neproměnil, na 2. ročníku LSFF v roce 2012 za něj však získal Cenu ministra zemědělství.

Na 5. ročník LSFF přijíždí osobně uvést evropskou premiéru filmu In Defense of Food (Na obranu jídla). Ta stejně jako film Botanika touhy vychází z bestselleru Michaela Pollana, významného amerického popularizátora vědy. Hlavní otázka filmu zní – čím to, že moderní potraviny, kterých je díky pokročilým metodám produkce dostatek a jejichž vlastnosti dokážeme ovlivnit, vedou v globálním měřítku k devastování zdravotního stavu lidstva.

Festival přivítá také další významné mezinárodní hosty.

Budou to režiséři či producenti:

  • Oliver Dickinson – Where The Hills Are Greener (Kde jsou kopce zelenější)
  • Philipp Enders – Mammon: Per Anhalter durchs Geldsystem (Peníze: Návod pro zmateného uživatele)
  • Wouter Massink – Rwanda: Source Of Prosperity (Rwanda: Zdroj prosperity)
  • Panos Raptis – The Secret Life Of Materials (Tajný život materiálů)
  • Rob van Hattum – The Greedy Brain (Nenasytný mozek)

Všechny cizojazyčné filmy zařazené do soutěžní a informační sekce jsou opatřeny českými titulky nebo čteným českým komentářem.

Z českých režisérů, kteří festival navštíví, jmenujme režiséra Jana Svatoše, který se svým filmem divoČiny získal Cenu studentské poroty na LSFF 2014. Letos představí dva své další filmy – Causa Carnivora o šelmách v kontextu evropského či českého ekosystému, a Lekce divokosti o divokých koních ve vojenském prostoru Milovice.

Jan Svatoš se také bude podílet na víkendovém pokračování festivalu, který se ve dnech 17. a 18. 10. propojí se Street Food Festivalem v prostoru kolem Národní technické knihovny v Dejvicích. V rámci dvoudenní akce nazvané „Jídlo – to je věda“ zde J. S. představí unikátní putovní výstav Archa světel a stínů. Jedná se o interaktivní výstavu 100 let starých fotografií z Afriky k jeho připravovanému filmu.

Dalším velmi významným hostem, který obohatí nejen program festivalu, ale také veřejný prostor, bude český architekt, profesor Martin Rajniš, držitel ocenění či nominací prestižních českých a světových ocenění, včetně nominací na cenu Miese van der Rohe. Tento „enfant terrible“ české (a světové) architektury, pro něhož je právě přírody a její tvary trvalou inspirací, na prostranství před Národní technickou knihovnou v „přímém přenosu“ se svými studenty, příznivci i náhodnými kolemjdoucími postaví jedinečnou dřevostavbu z větví a klacků reflektující téma „Chaosu“.

 

Kontakty:

ředitel festivalu:

Petr Alexander

alexander@upcmail.cz

tel: 774 909 905

 

tiskové materiály, fotky – když chcete poslat info:

Petr Kotouš,

tel: 775 694 007

press@lsff.cz

 

tiskový mluvčí – když chcete říct info do médií:

Adam Carda,

tel: 607 728 894

press@lsff.cz

Textový soubor:
PřílohaVelikost
PDF icon seznam-souteznich-film_pdf.pdf315.69 KB
Témata: Life Sciences Film Festival, film, dokumentární filmy | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Life Sciences Film Festival (LSFF)

Ke statkům 79
252 65 Tursko
Kontaktní osoba: Mgr. Adam Carda
Tiskový mluvčí
+420 607 728 894
+420 607 728 894
Obrázek uživatele LSFF
Mezinárodní festival dokumentárních filmů s tématikou přírodních a zemědělských věd a udržitelného rozvoje
Harvest Films o.s.
Ke statkům 79
252 65 Tursko
Česká republika
press@lsff.cz
Tel: +420 774 909 905