Divadlo Kámen zahájí sezónu s Příběhy nové kultury

Zadavatel: Divadlo Kámen | 8.9.2014 | Kultura, hudba, divadlo

Praha (Pressweb) - V úterý 16. září v 19:30 zahájí Divadlo Kámen další, již 17. „kamennou“ divadelní sezónu. Zahájí ji propojením hry Ras al Chajma a vernisáže výstavy Příběhy nové kultury, a to doslova před představením, při představení i po představení.

Jako obvykle zahájíme sezónu netradičně. Hra Ras al Chajma pojednávající o ztrátě mobilního komunikačního zařízení (jinými slovy telefonu) je v některých úsecích improvizovaná. Proto lze očekávat, že se v ní toho večera bude intenzivně hovořit o příbězích z výstavy a že se v ní tyto příběhy budou více či méně zasvěceně komentovat“, upřesňuje režisér divadla Petr Odo Macháček.

Výstava Příběhy nové kultury byla vytvořena v rámci mediálně-vzdělávacího projektu Učíme se příběhy iniciátorek Lenky Papadakisové a Kateřiny Jonášové (www.ucimesepribehy.cz). Projekt, který mapoval pozitivní příklady lidí v rámci celé ČR, vznikl za podpory Evropského sociálního fondu. Nyní nadále pokračuje formou samovolného šíření.

Výstava Příběhy nové kultury představuje portréty a příběhy lidí, kteří žijí „jinak“ než většinová společnost. Pěstují svoji zeleninu, kterou barterují se svými sousedy; žijí ekologicky a v souladu s přírodou; opravují památky; zapojují se do občanských aktivit a snaží se měnit věci kolem sebe. I Divadlo Kámen je ve svém oboru jiné a snaží se tvořit odlišně od běžných divadel a souborů,“ říká herečka Zdeňka Brychtová, která se společně s další herečkou Michaelou Krupičkovou podílela na vzniku několika vystavovaných příběhů.

Novinkou nejen pro tento večer, ale i pro další představení Divadla Kámen v této sezóně bude vždy přítomnost vybraného herce Divadla Kámen a uvaděče v jedné osobě. Herec/uvaděč každého hosta osobně uvítá, pomůže mu najít jeho místo a v případě zájmu ho také zasvětí do okolností představení.

Zahajovací večer se koná v úterý 16. září od 19.30.

Více informací najdete na www.divadlokamen.cz.

 

Kontakt:

Zdeňka Brychtová

605 011 533

zdenka@divadlokamen.cz

Témata: divadlo, Divadlo Kámen | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875