Test kočárků 2014

Zadavatel: SeoExtra.cz | 13.4.2016 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Kočárek není jen účelovým výrobkem určeným pro přepravu dětí, které ještě nedokážou chodit. Pro matky a otce se v praxi stává doslova pojízdnou logistickou základnu. Je třeba, aby se kočárek pohodlně vešel do auta a poskytoval "součinnost" s dětskou autosedačkou. Mělo by se s ním pohodlně cestovat hromadnou dopravou, a snadno manipulovat po chodníku i v lehkém terénu. Měl by se do něj vejít nákup a pro potomka i rodiče by měl být pohodlný. A hlavně vydržet, aby ho mohl zdědit sourozenec.
 

Zaměřili jsme se na dvě kategorie kočárků. Tradičně jsme otestovali takzvané kombinace nebo cestovní systémy. Tak označujeme kočárky, které splňují výše uvedenou definici logistické základny. Kombinovaný kočárek je v podstatě konstrukce s podvozkem, na který lze připevnit různé nástavby. Pro malé děti hlubokou korbu, později tzv. sportovní sedačku s nastavitelným sklonem opěradla. Tyto kočárky umožňují nasazení dětské autosedačky, tzv. vajíčka, abychom nemuseli převážet některou z velkých nástaveb, pokud to není nutné. V takovém případě se jedná o trojkombinaci.

Golfky nazýváme kompaktní, lehké, snadno přenosné kočárky vybaveny pouze sportovní sedačkou. Golfky se obvykle používají jako druhý kočárek na kratší cesty pro větší děti, které již běžně chodí samy. Některé kočárky můžeme z hlediska konstrukce zařadit do obou skupin, protože některé z testovaných kombinací mají lehkou konstrukci a rukojeť v podobě dvou "golfových holí".

Důležitým aspektem a samozřejmou součástí našich zkoušek je bezpečnost. Kočárky musí splňovat podmínky technické normy ČSN EN 1888: 2012. Jedná se o velmi detailní a přísný předpis určující požadavky na konstrukci moderních kočárků tak, aby bylo maximálně vyloučeno nebezpečí a rizikové situace. Tentokrát jsme objevili čtyř hříšníky s malými bezpečnostními nedostatky.

Součástí bezpečnostních zkoušek jsou i zkoušky životnosti. Testuje se pevnost, přičemž přístroj 10tisíckrát kočárek nakloní, jako když procházíte přes obrubník, i výdrž konstrukce při jízdě na nerovném povrchu. Tehdy se zatížený kočárek umístí do stroje simulujícího jízdu rychlostí chůze přes různé rozmístěny překážky ve velikosti a tvaru podobného prahu dveří. Sadu čtyř překážek musí kočárek projít 72tisíckrát.

Pokud se kočárky zdají být bezpečné, mají nejvyšší váhu v našem hodnocení praktické zkoušky. Kočárky testují skuteční rodiče s dětmi. Součástí testu jsou jízdy po chodnících i v terénu, skládání kočárku do auta, nastupování do autobusu, procházení obrubníků, přenášení kočárku po schodech. Každý kočárek umažeme několika dětskými pokrmy, abychom zjistili, jak snadno se čistí. Sledujeme, kolik nákupu se vejde do nákupního košíku umístěného v dolní části.

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712