Divadlo Kámen a Vetřelci a volavky

Zadavatel: Divadlo Kámen | 8.6.2015 | Kultura, hudba, divadlo
Alesius Appl: Soukolí
Autor fotografie:
Divadlo Kámen

Praha (Pressweb) - V úterý 9. června 2015 od 18 hod se v Divadle Kámen, které se nachází na sídlišti Invalidovna, uskuteční přednáška na téma UMĚLECKÁ DÍLA VE VEŘEJNÉM PROSTORU PRAHY 8. Přednášet bude Pavel Karous, sochař a autor uměleckého projektu Vetřelci a volavky.

Přednáška s bohatým obrazovým materiálem představí existující i již zmizelá umělecká díla v oblasti Karlína, Invalidovny, Libně, Kobylis, Troji, Bohnic, Čimic či Střížkova. Hovořit se bude o dobovém kontextu jejich vzniku a jejich autorech. Představen bude i umělecký projekt Vetřelci a volavky.

„Mezi výtvarnými díly v prostoru Prahy 8 se nachází realistické plastiky poplatné době svého vzniku i pozoruhodné nadčasové abstraktní objekty. Máme možnost setkat se zde s tvorbu vynikajících a uznávaných autorů i anonymních umělců,“ upozorňuje Pavel Karous.

„Jako divadlo děláme živé umění, ale zajímáme se i o další formy uměleckých děl a o své okolí. Víme, že jen v prostoru sídliště Invalidovna, v němž divadlo sídlí, se nachází více než desítka různých výtvarných realizací. Přednáškou chceme nejen přispět k větší informovanosti o jejich autorech, ale především také upozornit na jejich nejistou budoucnost,“ doplňuje režisér divadla Petr Odo Macháček.

Další informace o projektu Vetřelci a volavky: www.vetrelciavolavky.cz

Další informace o Divadle Kámen: www.divadlokamen.cz

 

Kontakt:

Helena Macháčková

606 167 399

helena.hedvika@divadlokamen.cz

Témata: Divadlo Kámen, Vetřelci a volavky, přednáška, Pavel Karous, umělecká díla ve veřejném prostoru | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875