Kupujeme novou postel

A vybrali jsem Rosty.cz
Zadavatel: GIT.cz | 8.5.2015 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Nedávno jsme s partnerem kupovali novou postel. Dalo nám dost práce zorientovat se na trhu. Nabídka je pestrá, kritérií mnoho. Sestavili jsme si stručný návod, podle čeho vybírat. Třeba pomůže i vám.

Konstrukce, materiál, design: Můžete si vybrat, zda chcete postel ze dřeva (či jeho imitace), z kovu nebo celočalouněnou. Nic nezkazíte čalouněnou postelí, bývají liniově čisté a hodí se prakticky do každého interiéru. Čalounění můžete přizpůsobit ostatnímu vybavení místnosti. My milujeme dřevo, zvolili jsme tedy postel z masivu. Při výběru postele se vyvarujte ostrých hran, vyčnívajících nožiček a vysokých bočnic – bývají dost nepraktické.

Velikost: Standardní velikost jednolůžka je 90 x 200 cm, u dvojlůžek můžete volit velikost matrace 160 x 200, 180 x 200 či 140 x 200. Na trhu existují i prodloužené délky postelí nebo si postel můžete nechat vyrobit na míru. Máte-li malý byt, zvolte rozkládací postel nebo postel s úložným prostorem. Výšku postele jsme volili standardní, pokud však je vaše pohyblivost omezená či je postel určena pro seniory, pořiďte si vyšší.

Matrace a rošty do postele: Tady jsme narazili na největší oříšek při koupi. Výběr matrací je obrovský. V zásadě jsou matrace pružinové a pěnové, vybrat si však můžete různé typy (taštičkové, paměťovou pěnu, latexové…). A jak jsme zjistili, ne každá matrace je vhodná na každý rošt. Rošt může být pevný laťový nebo z pružných lamel (pro větší komfort můžete volit i rošt polohovatelný). A zde jsme udělali chybu. Koupili jsme vysoké pružinové matrace, které nešly dát na naše lamelové rošty, museli jsme je vyměnit za pevné. Doporučuji proto určitě navštívit specializovanou prodejnu, kde vám poradí kvalifikovaný personál, vysvětlí výhody jednotlivých typů a doporučí tu správnou matraci a rošt do postele právě pro vás – váš věk a zdravotní stav. Kupujte obojí dohromady a matraci si v obchodě dobře vyzkoušejte. 

Snad vám tento návod pomůže koupit kvalitní postel se správně zvoleným roštem a matrací a vyvarujete se zbytečných chyb. Přeji vám dobrou noc! 

Rosty.cz - nová postel

Témata: Rošty do postele, Lamelové rošty, Motorové rošty, postele, Postele s úložným prostorem, Rozkládací postele, matrace, Zdravotní matrace, Matrace 120x200, Matrace 140x200 | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498