Peletová kamna s výměníkem vytopí více místností

Peletová kamna s výměníkem
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 8.2.2023 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Pořád jste se nerozhodli, jaké topení instalujte do novostavby, rekonstruovaného bytu nebo chaty? Je dobré vědět, co od topení očekáváte. Bude jeho funkcí jen vytápění místností, nebo chcete mít také zážitek z planoucího ohně? Pozorovat oheň při odpočinku v obýváku je jistě příjemné, a v nabídce topidel máte více možností. Peletová kamna s výměníkem je jedna z nich. Za ohnivzdornými dvířky vidíte oheň, přitom si vytápíte díky výměníku více místností. Dalším typem je krbová vložka, která se obezdí a funguje podobně jako kachlová kamna. 

Peletová kamna s výměníkem mají automatický podavač pelet

Peletová kamna s výměníkem využívají jako palivo biomasu ve formě pelet. Ty se vyrábějí z dřevěného odpadu – hoblin, štěpky a pilin. Pelety mají vysoký obsah energie a málo nespalitelného odpadu. Mohou být světlé nebo tmavé podle toho, který dřevěný odpad má větší podíl. V domácnostech je lepší používat pelety nejvyšší kvality, kde není obsažena kůra a mají podstatně méně popele. Peletová kamna s výměníkem jsou automatická, to znamená, že jednou za čas stačí nasypat pelety do zásobníku a automat si palivo přidává do spalovací komory sám podle nastaveného programu.

Kamna se dají naprogramovat na týden

Peletová kamna s výměníkem, která se napojí na otopný systém, dokáží vytopit více místností. Některá kamna se dají naprogramovat na den nebo i týden a mohou mít i dálkové ovládání. Čerstvý vzduch potřebný pro hoření se nasává zvenčí, a ven kouřovodem putují také spaliny, takže spalování probíhá v hermeticky uzavřeném prostoru. To je velký rozdíl od klasických kamen, která ochuzují vzduch v místnosti o kyslík. Kamna mají bezpečnostní senzory, které v případě překročení teploty vody ve výměníku, zastaví přívod paliva a ventilátory ochlazují nádrž s vodou. Pro správnou funkci se musí kamna alespoň jednou týdně vyčistit.

 

Témata: peletová kamna, peletová kamna s výměníkem, pelety, kamna | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300