Prodej standardních dřevěných palet

Prodej palet standardních
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 8.2.2023 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Dřevěné palety jsou neocenitelným pomocníkem při přepravě zboží. Jejich výhodou je, že jejich rozměry vyhovují rozměrům podlahy železničních vagonů, takže se skladovací prostor využije v maximální míře. Právě pro železniční dopravu byly původně navrženy. Rozměrům standardních palet se přizpůsobily také kamiony, jen kontejnery pro námořní dopravu nevyhovují. Ale i to se začíná měnit. Standardní rozměry pro prodej palet pro železniční přepravu jsou 1200 x 800 x 144 milimetrů. Pokud mají výrobci licenci od národního dopravce, který je členem Mezinárodní železniční unie (UIC), mohou dát na palety znak EUR.   

Prodej palet – výrobci při jejich výrobě musí dodržovat normy

Palety se znakem EUR, tzv. europalety jsou určeny nejen pro domácí přepravu, ale pro přepravu po celém světě. Výrobci, kteří zajišťují prodej palet, musí při výrobě dodržovat přísné normy. Používat mohou jak smrkové, tak listnaté dřevo, ale nesmí být napadeno měkkou hnilobou. Všechna prkna i špalíky, které tvoří paletu, musí být z jednoho kusu. Dřevo nesmí být popraskané nebo jinak poškozené, výskyt suků je přípustný. Prodej palet pro domácí přepravu podléhá českým normám pro standardní palety. Jejich základní rozměr je stejný jako u europalety, norma ale povoluje ještě dalších devět rozměrů.   

Z palet se vyrábí také nábytek

Běžný prodej palet zahrnuje nejen nové výrobky, ale i použité podložky. Ty však musí splňovat podmínky pro opakované použití. Použitá paleta například nesmí mít obnažené hřebíky, zlomená či vyštípnutá prkna či poškozené špalíky. Vyřadit se musí také paleta napadená hnilobou či plísní. Vyřazené palety se většinou rozřežou a použijí jako palivo. Z dílů, které jsou určeny pro výrobu palet, se dá zhotovit také nábytek. Původně se vyráběl paletový nábytek pouze pro zahrady a venkovní posezení, dnes se palety uplatňují také v interiérech jako stoly, lavice i dělící stěny.

 

Témata: dřevěné palety, výroba palet, prodej palet | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300