Oprava karma – lepší jsou pravidelné preventivní kontroly

Oprava karma
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 7.2.2021 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Když se vás budou ptát, jaké máte doma plynové spotřebiče, určitě vyjmenujete značky MORA, Moratop nebo Gamat. A co spokojenost? Veliká, protože jde o spolehlivé přístroje, které pracují velmi dobře, když o ně pečujete. A péče znamená, že je dáváte jednou ročně zkontrolovat a vyčistit. Oprava karma je pak spíše výjimečná. Při pravidelné kontrole totiž technici zjistí, že některé součástky či díly je nutné vyměnit, protože jsou opotřebované a vy se tak vyhnete situaci, kdy je venku zima, a vám přestala fungovat plynová kamna.

Oprava karma – vyplatí se vyškolení opraváři

Oprava karma, stejně jako dalších spotřebičů značek MORA, Moratop, Gamat, vyžaduje odborníky, kteří procházejí pravidelným školením. Každá značka má své „mouchy“ neboli specifika, jímž rozumí opraváři, kteří se těmito spotřebiči zabývají už dlouho. Právě zkušenost je důležitá. Oprava karma – to si zapište červeným písmem do kalendáře, i když to bude znamenat pravidelnou kontrolu nebo revizi.  Běžný zákazník se v odborných termínech nevyzná, ale kontrola je preventivní činnost, oprava akutní a revize je povinná ze zákona jednou za tři roky.

Důležité je zjistit, zda neuniká plyn

Oprava karma? Víte, co se běžně vyměňuje při pravidelné kontrole? U průtokových ohřívačů značky MORA jsou to vadné membrány, těsnění a čidla, při kontrole se čistí hořáky, výměníky a trubky odtahu spalin. Když budete pochybovat, zda jsou pravidelné roční kontroly plynových spotřebičů nutné, asistujte právě u čištění výměníku karmy. Uvidíte, co se tam nashromáždilo nečistot. U plynových topidel je někdy nutné vyměnit regulační hlavice, termostat nebo piezo-elektrický zapalovač. Někdy zlobí pojistky a je také nutné seřídit úsporný režim. Technici nezapomínají při revizi na to nejdůležitější – zda někde neuniká plyn.

 

Témata: oprava karmy, karma revize, servis a revize karma | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300