Výroba dřevěných palet na moderních strojích

Výroba palet probíhá na moderních strojích
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 7.2.2021 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Nové nebo použité palety? Obojí musí splňovat všechna kritéria dle české i evropské normy, to znamená, že dřevo nesmí být zasažené plísněmi či dřevokaznými houbami, žádné přířezy nejsou ulomené či naštípnuté, hřebíky jsou zatlučené do dřeva, ne obnažené. Výroba palet probíhá na moderních strojích, které zachovávají přesné rozměry i stejnou technologii zpracování. Dřevo se předem suší, aby vlhkost nepřesáhla 22 procent. Použité palety se liší jen tmavou barvou dřeva, která je způsobena slunečním svitem a pokud nevykazují jiné vážnější opotřebení, jsou vhodné pro přepravu stejně jako nové.

Výroba palet musí splňovat českou i mezinárodní normu

Výroba palet určených pro transport mimo tuzemsko podléhá certifikaci. Tyto přepravní podložky jsou označeny jako europalety a licenci k výrobě uděluje národní železniční dopravce, který je členem Mezinárodní železniční unie (UIC), anebo Evropská paletová asociace (EPAL). Výroba palet EUR a EPAL je charakteristická tím, že dodržuje stejnou normu, a je zárukou, že palety splňují všechna kvantitativní i kvalitativní kritéria, například na nosnost a bezpečnost. Poznají se podle vypáleného označené EUR nebo EPAL v oválu na jednom ze špalíků. Paleta nese i kód výrobce a země původu.

Dřevo nesmí být ošetřeno chemickými přípravky

Kromě označení EUR či EPAL musí být palety, určené pro distribuci zboží po Evropě, opatřeny znakem IPPC. To znamená, že dřevo není ošetřeno chemickými přípravky, ale je během výroby vystavené v sušárně teplotě minimálně 56 stupňů Celsia po dobu 30 minut, což zaručuje likvidaci všech dřevokazných zárodků, plísní a hub. Vyplývá to z mezinárodní úmluvy o ochraně rostlin. Jejím cílem je snižovat zatížení přírodního prostředí umělými chemickými přípravky. Výroba palet je tak podřízena přísnému ekologickému dozoru, který lze snadno kontrolovat.

 

Témata: výroba palet, dřevěné palety, výroba dřevěných palet, palety k odběru | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300