Víc než na Valentýna se kondomy prodávají o Vánocích

Čtvrtina žen odmítá hormonální antikoncepci
Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 8.2.2018 | Zdraví

Praha (Pressweb) - 8. 2. 2018: Valentýnský svátek zamilovaných je jedním z období, která přejí prodejům přípravků souvisejících se sexem.

Podle prodejních dat to doslova platí o tobolkách podporujících erekci Arginmax, jejichž jeden z prodejních vrcholů je kolem 15. února (další pak v červnu a v prosinci). Stejně tak kondomy jdou nejvíc na odbyt koncem ledna a ve druhé polovině února (a další vrcholy mají v dubnu, v červenci a na konci roku). „Rozhodně víc kondomů se ale prodá o Vánocích než okolo Valentýna,“ prozrazuje Zuzana Šenoltová, brand marketingová manažerka Lékárny.cz.

Nejprodávanější značkou kondomů je v e-shopu Durex, zhruba čtvrtinové jsou tržby za české prezervativy Pepino.

Po kondomu nejčastěji sáhnou ženy, kterým z nějakého důvodu nevyhovuje hormonální antikoncepce. Z rozsáhlého průzkumu Lékárny.cz, kterého se zúčastnilo 1170 žen, vyplývá, že to je přibližně každá čtvrtá žena (27 %).

Nejčastěji (v 54 % případů) ženy hormonální antikoncepci odmítají s ohledem na to, že se její užívání neshoduje s jejich představami o zdravém životním stylu a péči o vlastní zdraví. Druhým nejčastějším důvodem (22 %) jsou zdravotní důvody - od drobnějších nevolností až po výslovný zákaz lékařem s ohledem na způsobené zdravotní problémy.

Osm procent žen hormonální antikoncepci odmítá pro její negativní vliv na psychiku, pěti procentům dotázaných vadí její vliv na životní prostředí, stejný podíl žen ji neužívá s ohledem na plánované početí a čtyři procenta uvedla, že bez ní mají lepší sexuální prožitky.

Nejužívanějším typem hormonální antikoncepce jsou tablety (užívá je 58 % všech dotázaných žen) následované nitroděložním tělískem (6 %), vaginálním kroužkem (3 %) a náplastí (2 %).

::

Lékárna.cz s třetinovým podílem na trhu je lídrem v oblasti prodeje lékárenského sortimentu na internetu. Vznikla v roce 1999 jako informační portál o lécích, v roce 2003 se stala první českou online lékárnou. Od roku 2006 provozuje na Slovensku sesterský e-shop MojaLekáreň.sk, který přináší zhruba pětinu tržeb. V roce 2017 dosáhla obratu 498 milionů korun a zaměstnávala 70 lidí. Lékárna.cz je součástí obchodní skupiny Pears Health Cyber.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024