Francie je pro české lyžaře nejnebezpečnější

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 8.12.2014 | Cestování, gastronomie

Praha (Pressweb) - 8. 12. 2014: Nejvíce úrazů postihne lyžaře v zimě na francouzských svazích, naopak nejbezpečnější je pobyt na horách v Německu. Vyplývá to ze statistik Pojišťovny VZP, a. s. za poslední tři roky.

„Porovnávali jsme poskytnutá plnění s uzavřenými pojistkami. V případě Francie hradíme nějakou škodu v šesti z deseti případů. Pomyslný index nebezpečí německých hor je pouze necelých dvanáct procent,“ prozrazuje Halina Trsková, obchodní a marketingová ředitelka PVZP.

Z dalších dvou lyžaři oblíbených destinací je nebezpečnější Rakousko (48 %) před Itálií (38,2 %). „V případě Rakouska navíc rok od roku výše škod roste, “ dodává obchodní šéfka Pojišťovny VZP.

Zajímavé také je, že většinou nebezpečněji je na horách v lednu a v únoru, zatímco před Vánoci vzniká úrazů méně.

„Uvedená čísla je ale nutné brát s jistou rezervou, není možné spočítat skutečnou nebezpečnost jednotlivých hor,“ uzavírá ředitelka Halina Trsková.

Z údajů pojišťovny mimo jiné vyplývá, že i když všichni máme Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC), neměli bychom spoléhat jenom na něj. V rámci Evropské unie se sice můžeme spolehnout, že nás v případě zranění nebo nemoci ošetří – nemusí to být ale zadarmo. Například pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu vůči třetí osobě zahrnuje pouze specializované cestovní pojištění, kdy vzniklá škoda často může dosáhnout i milionů korun. Pojišťovna VZP proto aktuálně až do konce března na stránkách www.alpy-bez-rizika.cz nabízí sjednání online pojištění se slevou 20 procent. Připojistit si je možné v rámci balíčku „na zimu“ i sportovní vybavení, nebo sportovní aktivity ve snowparku.

:: Tabulka: Index nebezpečí lyžařských destinací

Francie 60,2%
Rakousko 48,0%
Itálie 38,2%
Německo 11,4%
Slovensko 0,7%

Pojišťovna VZP, a. s. je univerzální neživotní pojišťovna. Od roku 1994 byla součástí VZP ČR, po vstupu Česka do Evropské unie v roce 2004 působí samostatně. Poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění, komerční zdravotní pojištění cizinců a další pojistné produkty. Jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky. Ke konci roku 2013 dosáhla předpisu pojistného ve výši 387,8 mil. Kč. V roce 2014 navýšila základní kapitál na 253 mil. Kč. Více informací o PVZP najdete na www.pvzp.cz.

Region: Evropa

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024