Ploty mají v našich podmínkách letitou tradici

Ploty s letitou tradici
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 7.1.2022 | Služby

Praha (Pressweb) - Víte, že se jistá projektová firma pokusila navrhnout nové domy v jedné ulici bez oplocení, tedy tak, jak to znáte z amerických filmů, ale nepochodila. Lidé byli rozhodně proti, o domy nebyl zájem, a firma musela projekt o ploty doplnit. Z toho je vidět, jak jsou lidé v Česku konzervativní a nechtějí si nechat vzít letitou tradici. Vzpomínají na své předky, kteří si kolem svým domů z vepřovice a slámy stavěli plaňkové ploty, aby jim divoká zvířata nezničila úrodu. Dnes už zeleninu pěstujeme zřídka, zvěř se k obydlí málokdy zatoulá, ale oplocení má pro nás stále význam.  

Ploty zvyšují pocit bezpečí a soukromí

Když se lidí ptáte, proč chtějí pořád ploty, mluví o pocitu soukromí a bezpečí. Pokud oplocení staví firma okolo svého areálu, dává tím jasně najevo, že chce chránit svůj majetek. Je jisté, že zloděje plot nezastaví, ale je pro ně významnou překážkou. Ochranu průmyslových či administrativních areálů doplňují další bezpečnostní zařízení, jako jsou čidla pohybu či průmyslové kamery. U rodinných domů jsou ploty také významným architektonickým prvkem. Už nestačí oplocení se sloupky a jednoduchým kovovým pletivem. Pletivo už je často potažené plastem, náročnější majitelé volí oplocení z různě tvarovaného nebo tepaného mřížoví.

Oblíbené je mobilní oplocení při veřejných akcích

Oplocení není jen kolem rodinných domů nebo průmyslových areálů. Mobilní ploty se využívají k ohraničení staveb, aby chránily nejen zvědavé kolemjdoucí nebo děti před zraněním, ale také stavební zařízení a majetek. Mobilní oplocení je oblíbené při pořádání veřejných, kulturních, sportovních a společenských akcí.  Dají se tak snadno oddělit platící diváci od neplatících, a plotem se jasně vymezí území pro speciální činnost. Takové mobilní zařízení se dá rychle smontovat a demontovat. Skládá se ze sloupků upevněných v betonových patkách a jednotlivých plotových dílců většinou s plechovou výplní.

 

Témata: ploty, ploty na míru, montáž plotů, ploty a oplocení | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300