Největší nárůst prodeje pojištění vozidel loni zaznamenala PVZP

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 8.1.2020 | Finance, ekonomika

Praha (Pressweb) - 8. 1. 2020: Pojišťovna VZP, a. s. (PVZP) loni sjednala přes sedmnáct tisíc nových smluv na pojištění vozidel. Meziročně tak dosáhla růstu o 1208 %. Vyplývá to z údajů České kanceláře pojistitelů.

„Mám radost, že jsme jako ryze česká pojišťovna získali důvěru českých občanů. Rekordní nárůst je o to cennější, že povinné ručení prodáváme teprve druhým rokem,“ hodnotí výsledek Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP.

Trh povinného ručení podle počtu pojištěných vozidel loni rostl o tři procenta. Pojišťovna VZP tak kromě prvenství v pomyslné lize patří mezi šest pojišťoven, které dosáhly výrazně většího růstu.

Licenci na povinné ručení a havarijní pojištění vozidel získala PVZP koncem roku 2017. Prodej zahájila pojišťovna v prvním čtvrtletí následujícího roku pod marketingovou značkou Jízda.

::

Pojišťovna VZP, a. s. je univerzální neživotní pojišťovna. Od roku 1994 byla součástí VZP ČR, po vstupu Česka do Evropské unie v roce 2004 působí samostatně. Slaví nyní výročí 15 let. Poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění, komerční zdravotní pojištění cizinců a další pojistné produkty. Jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky. V roce 2018 navýšila základní kapitál na 308 mil. Kč a dosáhla předpisu pojistného ve výši 634 mil. Kč. Více informací o PVZP najdete na www.pvzp.cz.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024