Krbové vložky jsou způsob, jak si užít plápolající oheň

Krbové vložky
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 7.1.2019 | Služby

Praha (Pressweb) - Překvapilo vás, že si více lidí pořizuje krbové vložky? Je to proto, že mají potěšení z pohledu na plápolající oheň, přitom jim současně nehrozí, že jim na koberec či parkety budou létat jiskry a žhavé uhlíky. Mít v bytě skutečný oheň je snem každého, kdo usiluje o útulný domov. Ale otevřené krby jsou dost nebezpečné. Hodí se jen tam, kde je dlážděná podlaha. Ale krbové vložky- to je něco jiného. Oheň je za ohnivzdornými skleněnými dvířky, takže je na bezpečném místě. V blízkosti kamen můžete mít i koberec a nic se mu nestane.

Krbové vložky mají vysokou účinnost

Krbové vložky jsou úplně něco jiného než topení v krbu. Jde o moderní systém spalování, při němž se využívá primární i sekundární vzduch. Většina topidel, stejně jako krbové vložky, už mají systém regulace hoření, který umožňuje, aby se dřevo spalovalo velmi pomalu. V podstatě se dřevo mění na dřevěné uhlí, při pomalém hoření se uvolňují plyny, které se pak spalují. Dřevo tak poskytuje tepelnou energii dvakrát. Jestliže se u otevřených krbů počítá, že mají účinnost kolem 10 procent, tak krbové vložky ji mají přes 80 procent. To je obrovský rozdíl.

Krbové vložky s výměníkem vytopí i celý dům

Pokud chcete využít teplo ze dřeva pro vytápění více místností, pak se vám vyplatí krbové vložky s výměníkem. Princip je ten, že výměník obsahuje vodu, která se spalováním dřeva v krbové vložce ohřívá a následně se distribuuje v radiátorech nebo podlahovém systému do celého bytu či domu. Špičkové krbové vložky s výměníkem vytopí hravě celý dům. Přemýšlejte o tom, zda vám stačí krbové vložky bez výměníku nebo investujete do krbové vložky s výměníkem. Tento způsob vytápění se volí jako doplňkový v zimě k elektrickému či plynovému kotli. Na chalupách se používá celoročně. Znáte to, na horách jsou i v létě večery chladné.

 

Témata: krbové vložky, krby, vložky do krbu, krbové vložky s výměníkem | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300