Studium v Austrálii a příležitostná práce

Zadavatel: Creative Digitus | 8.11.2018 | Kariéra, vzdělávání

Austrálie je rájem pro studenty nejen díky své exotické krajině s bílými plážemi, krásnou přírodou a teplým počasím, ale také širokou nabídkou studijních programů (jazykové i odborné kurzy). Kromě toho zkušenosti ze studijního pobytu a práce v Austrálii jsou cenné a nepřenosné. Rok v Austrálii vám do života přinese spoustu neopakovatelných zážitků, které zúročíte i ve svém dalším životě po návratu do vlasti. V Austrálii lze studovat jak odborný, stejně jako jazykový kurz. Stačí si jen vybrat z pobytů na základních školách, přes pobyty na středních školách až po takzvané VET Colleges.

Zdokonalte si svoji angličtinu jazykovým kurzem

Jak se nejrychleji naučit aktivně hovořit anglicky? Žádná česká jazyková škola vám nedá tolik jako studium jazykového kurzu v Austrálii či přímo v zemi, kde se daným jazykem hovoří. Je to prosté. Jen tak budete přirozenou cestou donuceni cizím jazykem mluvit a myslet. Nic jiného vám totiž nezůstane, protože vaší mateřštině pravděpodobně nikdo neporozumí.

Chcete si zlepšit svoji angličtinu? Pak jasnou volbou by mohl být některý z jazykových kurzů pořádaných jazykovou školou přímo v Austrálii, kde tyto školy mají dlouholetou tradici. Studenti z České republiky si nejčastěji vybírají půlroční jazykové kurzy. Začínají kurzem obecné angličtiny, kterým si zdokonalí svůj poslech a mluvený projev a rozšíří si slovní zásobu v přirozeném, anglicky hovořícím prostředí. Dalším krokem bývají přípravné kurzy na mezinárodní jazykové zkoušky a studium na VET Colleges. S takto zvládnutou angličtinou lze se pak již úspěšně pustit i do studia některého z odborných kurzů nebo univerzity.

Odborné kurzy nejen v Sydney, Melbourne, Perth, Brisbane

Pro zájemce s pokročilou úrovní znalosti angličtiny jsou v Austrálii připravené odborné kurzy, které lze studovat na VET Colleges. Jedná se o australskou obdobu českých VOŠ, tedy o spojení teoretického vzdělávání a odborné praxe. Tímto studenti získávají hluboké praktické zkušenosti se svým vybraným studijním oborem. Na výběr jsou zajímavé obory - například informační technologie, grafický design, mezinárodní obchod, turismus, hotelový management, účetnictví, obchodní marketing, fitness a další.

Zahraniční studenti rádi kombinují studium a práci v Austrálii. Studentská víza umožňují občanům ČR pracovat legálně maximálně 20 hodin týdně v období studijního programu, o prázdninách pak neomezeně.

Vysoké školy v Austrálii

Pokračovat po střední škole ve vysněném vysokoškolském studijním oboru lze nejen v České republice, ale také i za jejími hranicemi - třeba v Austrálii, která pro mnohé studenty může být zemí zaslíbenou. Pro studijní pobyt na některé z univerzit není třeba skládat přijímací zkoušky, stačí mít jistou úroveň jazykových dovedností v angličtině, a to IELTS 6.0/CAE. Australské univerzity mají velmi dobrou pověst mezi potenciálními zaměstnavateli a poskytují mezinárodně uznávanou kvalifikaci.

Cena za studium aneb kolik to bude stát?

Suma, kterou budete muset vydat za studium v Austrálii, je závislá na délce a typu kurzu, na výběru letenky, ubytování a poplatcích za studentská víza. Lze jen doporučit zkonzultovat své potřeby s těmi, kteří už do Austrálie vyrazili či s některou agenturou, která vám představí možnosti studentského výjezdu. V praxi se většinou jedná o náklady ve výši 100 až 200 tisíc na pů roku v Austrálii. Prozkoumat své možnosti o australském plánovaném pobytu můžete také na nezávislém portálu JakDoAustralie.cz.

Témata: austrálie, sydney, studium, práce, práce v zahraničí | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Creative Digitus

Česká republika