Ředitel Kühne + Nagel Miroslav Pudil o logistice v Logistice

Rozhovor: Do blockchainu přidáme další funkce
Zadavatel: Kühne + Nagel | 30.7.2019 | Auto-moto, logistika
Miroslav Pudil, ředitel Kühne + Nagel, fotil Libor Fojtík
Autor fotografie:

Praha (Pressweb) - Ředitel české pobočky předního globálního logistického lídra Kühne + Nagel Miroslav Pudil hovořil pro odborný časopis "Logistika" o nástupu a možnostech digitalizace spedice, o komunikaci s odesílateli, o vývoji cen, o hlavních rizikách globálních dodavatelských řetězců a o přepravách kůrovcového dřeva do Číny.

Rozhovor vedl šéfredaktor Radek Novotný pro letní vydání tohoto logistického B2B magazínu, který svým čtenářům přináší, kromě uceleného přehledu o vývoji logistiky doma a ve světě, navíc ty nejzajímavější a nejdůležitější aktuální informace každé dva týdny i elektronicky.

Ukázka z rozhovoru:

Časopis Logistika: Na jaké jste pozici mezi spedičními firmami v Česku a jak se loni vyvíjel váš obrat?
Miroslav Pudil: "Jsme v top 3, náš obrat loni dosáhl 3,4 miliardy korun."

Časopis Logistika: Který segment má hlavní podíl na vašem obratu v Česku?
Miroslav Pudil: "Námořní přeprava, která se podílí 55 procenty, pak následuje přeprava letecká, silniční a kontraktní logistika."

Časopis Logistika: Kopíruje to rozložení segmentů v rámci celého koncernu?
Miroslav Pudil: "Dá se to tak říct. V některých zemích mohou být segmenty rozložené trochu jinak, tato struktura ale kopíruje největší část společnosti, protože do pozemní přepravy se začalo víc investovat až v posledních 15 letech."

Časopis Logistika: Stále důležitější roli hraje ve spedici její digitalizace. Nedávno jste získali ocenění Impuls Logistika za samoobslužný zákaznický portál pro nákladní přepravu myKN. Už dříve jste ale spustili digitální nástroje jako KN FreightNet nebo Sea Explorer. Jestli to chápu dobře, myKN je v sobě sdružuje?
Miroslav Pudil: "Ano, je to všechno sdružené do jedné hypermoderní aplikace, kde si zákazník může po zadání základních informací nechat poslat nabídku, která je pak určitý čas platná. Přeprava zásilky se tu také dá rezervovat a objednat, zároveň zákazník může zásilku sledovat na cestě, může si nechat zpracovat různé reporty a dostat je v různých formách. Data pak může sdílet s kolegou třeba na druhém konci světa. Možnosti jsou hodně široké."

Celý rozhovor s Miroslavem Pudilem je k nalezení na tomto odkazu.

Spediční a logistické služby, přeprava zboží, doprava a skladová logistika jsou obory, ve kterých mezinárodní přepravní společnost Kühne + Nagel podniká v Česku již 28 let. O snadném poptávání cen online i kalkulacích tvořených v režimu 24/7 a trendech v přepravě zásilek po celém světě si Radek Novotný povídal na přelomu června a července 2019.

Autorská práva: vydavatelství Economia, časopis Logistika č. 7-8/2019, šéfredaktor Radek NOVOTNÝ, foto: Libor FOJTÍK.

Témata: logistika | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Kühne + Nagel

Pekařská 7
155 00 Praha 5
Kontaktní osoba: Lenka Křivancová
Marketing Manager ČR
lenka.krivancova@kuehne-nagel.com
601 256 743
Obrázek uživatele Kühne Nagel
Kühne + Nagel je světový lídr v námořní dopravě, globální dvojka v leteckém cargu, evropská trojka v silniční spedici a světová dvojka ve službách kontraktní logistiky.  
Kühne + Nagel, spol. s r.o.
Pekařská 7
155 00 Praha 5
Česká republika
lenka.krivancova@kuehne-nagel.com
Tel: 257 090 065