Ve firmách vládne ideální teplé léto

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 7.8.2017 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 7. 8. 2017: Sezóna dovolených se přímo nabízí prozkoumat, v jakých podmínkách pracují zaměstnanci ve žhavých letních měsících. Podle výsledků ankety mezi šéfy a personalisty s teplem nemají firmy problém.

„Vlastně jediné, co nás trochu překvapilo, že zhruba šestina firem neplní zákonnou povinnost týkající se pitného režimu. Jinak to podle ankety vypadá, že ve firmách je v létě radost pracovat,“ říká obchodní ředitel Předvýběru.CZ František Boudný. Na otázku, co firmy poskytují v extrémních letních horkách, totiž jen 84 % firem uvedlo pitný režim podle zákona. „Zpětně jsme nezjišťovali, co dělá těch šestnáct procent firem. Podle nařízení vlády musí zaměstnavatel zajistit náhradu tekutin - to ale s přehledem splní, pokud je ve firmě kohoutek s pitnou vodou,“ dodává František Boudný.

Kromě toho ale firmy svým zaměstnancům léto zpříjemňují: 68 % respondentů uvedlo, že v práci mají sprchu, šestnáct procent zaměstnavatelů lidem dokonce dopřává zmrzliny.

Na pracovištích obecně vládne větší pohoda

Souvisí to nejen s létem, ale celkovým trendem volnějšího režimu ve firmách. Podle ankety se v každém druhém podniku (48 %) lidé scházejí i mimo práci (nejčastěji na grilování, u piva, ale i na společných výletech či výpravami za kulturou a sportem), 36 % personalistů tvrdí, že „příliš neřešíme pracovní dobu, pokud je práce hotová“. Každá čtvrtá firma poskytuje zaměstnancům zdarma občerstvení. A v osmi procentech společností mohou čas se zaměstnanci na pracovišti trávit i jejich psi a kočky.

Tolerance k homosexuálům? Zbytečná!

„Pochopitelně jsme do ankety museli ‚propašovat‘ i tuhle otázku,“ poznamenává šéf personálky se zjevnou narážkou na ústřední motiv letošního festivalu Prague Pride.

Na otázku „Jaký jste zaměstnavatel z pohledu homosexuálních zaměstnanců?“ odpovědělo 96 % respondentů: „neřešíme to“. Na druhou stranu žádná z firem se nepřihlásila k tomu, že aktivně podporuje jejich zaměstnávání.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 100 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 35 zaměstnanců.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.cz
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
Tel: +420 775 599 024