Čištění dlažby po zimě: Jak vybrat správnou tlakovou myčku

Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 6.4.2016 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Zima už je pryč, a tak se je zapotřebí uklidit všude okolo domu. Začít bychom měli bezesporu dlažbou, jež je vizitkou každého majitele nemovitosti. Jsou to právě pochozí plochy, které jsou na očích všech příchozích nejdříve. Optimální možnosti vyčištění jakéhokoli povrchu nabízí tlaková myčka. Díky silnému proudu vody totiž dokáže efektivně odstranit mechy, nové plevelné rostlinky a jakékoli další nečistoty nacházející se mezi spárami dlažby, anebo přímo na jejím povrchu. Jestliže doma ještě tlakovou myčku nemáte, nezoufejte! Výběr je dnes opravdu pestrý. My vám poradíme, na jaké aspekty je třeba se soustředit.

Životnost se pozná podle hmotnosti

Jednou z nejdůležitějších věcí je dlouhá životnost přístroje. Obecně platí, že čím je tlaková myčka levnější a lehčí, tím je její celkový výdrž nižší. Do zařízení v ceně okolo 2000 korun se montují takzvané kolektorové elektromotory, jež nevydrží až tak dlouho jako asynchronní motory u modelů střední třídy. Ty už váží kolem 10 kilogramů. U tohoto elektrického nářadí se setkáme s vyšší hmotností i díky kvalitnějšímu hliníkovému nebo mosaznému čerpadlu.

Průtok a tlak spolu musí korespondovat

Velmi důležitým faktorem při volbě toho správného modelu je celkový průtok. Čím je vyšší, tím rychleji umyjete i rozsáhlejší plochy. Není totiž nutné vodu usměrňovat do tenkého proudu. Intenzita mytí stoupá se zvyšujícím se tlakem. Optimální je tedy průtok pohybující se okolo 6 litrů vody za 1 minutu. Tlak by přitom měl být 120 barů. Průtok výrobci udávají různě, nejčastěji však v litrech za minutu práce přístroje.

Na značce až tolik nezáleží

Tlakovou myčku nemusíte vybírat nutně na základě značky. I u prodeje elektrické nářadí do dílny se rozhodujeme spíše podle jiných kritérií. Nákup je optimální uskutečnit u spolehlivého prodejce. Výbornou volbou je specialista na nářadí Salexnářadí.cz. Vyberete si pohodlně, rychle a při nákupu nad 800 korun budete mít dopravu zdarma.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.