Záchranáři v neděli zasahovali u dvou tonutí dětí

Zadavatel: ZZS Středočeského kraje | 7.4.2014 | Krimi, černá kronika

Kladno (Pressweb) - Záchranáři v neděli večer zasahovali na dvou místech Středočeského kraje u malých chlapců, kteří se topili. V obou případech na místě udělali pro záchranu dětí maximum a provedli úspěšnou resuscitaci. Z důvodu zachování soukromí rodin nezveřejníme bližší informace o místu zásahu.

V prvním případě byli středočeští záchranáři voláni před devátou hodinou večer k batoleti, které se topilo ve vaně. Stačilo nechat chlapečka pár minut bez dozoru, aby byl později nalezen s hlavičkou pod vodou. Po vytažení z vany nedýchal. Rodiče hned zavolali na místo záchranou službu. Během cesty sanitky k pacientovi dispečerka prováděla tzv. telefonicky asistovanou resuscitaci, tedy po telefonu vedla rodinu k oživování dítěte. Záchranáři po příjezdu v resuscitaci pokračovali a po 12 minutách se jim podařilo obnovit srdeční akci. Zasahující lékař chlapečka připojil na přístroj na podporu dýchaní a pod jeho dohledem byl malý pacient transportován do motolské nemocnice.

Druhý smutný případ se stal o několik minut později, kdy záchranáři byli voláni k tonutí o půl roku staršího chlapce v zahradním bazénku. Stejně jako v předchozím případě záchranáři udělali pro záchranu života dítěte maximum. Když přijeli na místo události, chlapec nedýchal a nejevil známky života. Záchranáři okamžitě začali provádět oživování, které nakonec bylo úspěšné. Lékař u malého pacienta zahájil léčbu a připojil jej na umělou plicní ventilaci. Chlapce poté záchranáři převezli do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Obě děti byly v nemocnicích předávány v kritickém stavu.

Témata: tonutí dětí, resuscitace | Region: Středočeský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

ZZS Středočeského kraje

Vančurova 1544
272 01 Kladno
Kontaktní osoba: Bc. Petra Effenbergerová
Tisková mluvčí
mluvci@zachranka.cz
+420 605 203 811
Obrázek uživatele ZZS Středočeského kraje
Zabýváme se poskytováním odborné přednemocniční péče v život ohrožujících stavech a při onemocněních. Pořádáme kurzy první pomoci pro veřejnost.
Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje
Vančurova 1544
272 01 Kladno
Česká republika
info@zachranka.cz
Fax: +420 312 256 610
Tel: +420 312 256 601