Poplatky za převod peněz ze zahraničí

Zadavatel: Creative Digitus | 7.3.2022 | Finance, ekonomika

Převod peněz ze zahraničí není nic neobvyklého. V dnešní době je zcela běžné pracovat nebo cestovat mimo ČR na placenou stáž. Při dlouhodobější práci v zahraničí se v dané lokalitě také zřizuje účet. Tento účet je veden v zahraniční měně a poslouží pro ukládání peněz, které tak nemusíte nosit u sebe, schovávat doma nebo převážet přes hranice.

Často se stává, že někteří za prací do zahraničí dojíždí, v ČR tak musí v korunách platit nájem a jiné poplatky. Zahraniční převody peněz do ČR mohou proběhnout několika způsoby. Ať už se to zdá zcela běžné a automatické, bankovní převody už dávno nejsou jedinou variantou, jak s penězi nakládat.

 

Jak na převod ze zahraničí

Pojďme si přiblížit 5 způsobů, jak nejlépe převádět peníze ze zahraničí.

Bankovní převod

Bankovní převody jsou většinou voleny ve chvíli, kdy není jiná možnost převodu, často tedy mimo EU. Cenově se pohybují hůře především kvůli poplatkům, které si každá banka účtuje odlišně.

Western Union

Jedná se o převody nebankovních společností. Tato služba je zaměřena převážně na pošty. Pokud posíláte takto peníze sami sobě každý měsíc, velice brzy vás odradí papírování při zasílání, ale také papírování při přijímání peněz v ČR.

WISE

Často používaná webová i mobilní aplikace, umožňuje snadno a rychle převést peníze hned z několika desítek zemí. Nespornou výhodou je, že převod peněz ze zahraničí vás nestojí tolik, kurzy jsou přijatelné a poplatky minimální.

PayPal

Jistě většina zná platební metody PayPal, které jsou často nabízeny při placení online. Tuto metodu jde převést i na převod peněz do ČR, kdy vložíte peníze nejprve na PayPal účet, následně odešlete na platební kartu.

Sepa

Specifikací těchto plateb je zaměření pouze na jednu konkrétní měnu - euro.

Co ovlivňuje převod peněz ze zahraničí?

Finanční gramotnost nás neustále učí, že peníze jsou nedílnou součástí našich životů. Někdo hledá způsoby, jak vytvořit pasivní příjem, jiný začne podnikat, další investovat. Můžeme ale už dnes pracovat s penězi lépe. Pokud provádíme převod ze zahraničí, tak by měl být pečlivý, a postavený na určitých prioritách, které chrání co nejvíce vašich finančních prostředků. Rozhodující je nejen doba převodu, ale také aktuální kurz a poplatky.

Témata: finance, peníze, převod peněz, poplatky | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Creative Digitus

Česká republika