Převod peněz z Anglie do Čech

Jak poslat peníze z Velké Británie do České republiky snadno a rychle
Zadavatel: Creative Digitus | 7.3.2022 | Finance, ekonomika

Velká Británie je všeobecně velice oblíbená pro zahraniční pracovníky. Pracovní nabídky jsou různé a peněžité odměny dost lákavé. Převod peněz z Velké Británie je poměrně snadný. V zásadě funguje na skoro stejném principu, jako otevřít internetové bankovnictví a zaplatit nájem. Každý prioritně požaduje, aby byl převod peněz rychlý, ale příliš neponížil částku za poplatky. Posílání peněz z Anglie lehce zkomplikovalo, když Velká Británie opustila Evropskou Unii.

Jak převést peníze ze zahraničí?

Mnoho možností a pro někoho i mnoho zkušeností. Při převodu peněz je důležitá především jistota. Podívejme se na tři základní možnosti převodu, jak peníze poslat bezpečně ze zahraničních států. Doba převodů peněz je závislá na možnosti odeslání, ale také dni, který nesmí připadnou na státní svátek nebo víkend, což transakci prodlužuje.

 

WISE

Mezi nejlépe hodnocenou a nejvíce využívanou službou pro převod peněz ze zahraničí patří online směnárna WISE, která byla založena ve Velké Británii.

Výhody

Nízké poplatky - stanoven fixní poplatek bez ohledu na výši převodu.

 

Kurzy - středová hodnota kurzu.

Nevýhody

Trvalé příkazy - nejsou podporovány automaticky opakující platby, vše se musí zadávat znovu.

 

Bankovní převod

Bankovní převody jsou využívány především u lidí, kteří mají strach užívat online směnárny nebo online peněženky. Zároveň jsou také vhodné ve chvíli, kdy není na výběr jiný způsob transakce. Při zadávání převodu využijte spíše internetového bankovnictví, za převod přes pobočku mohou být účtovány poplatky navíc.

Výhody

Doba převodu - poměrně rychlý převod peněz.

Nevýhody

Vysoké poplatky - často se vypočítávají z výše částky, čím více posíláte, tím více si banka účtuje navíc pro sebe.

 

Western Union

Potřebujete do ČR poslat peníze, ale nemáte v Anglii vlastní bankovní účet? I přesto máte možnost peníze poslat, stačí dojít na nejbližší pobočku, kde vyplníte příslušné dokumenty, odevzdáte hotovost a necháte peníze cestovat. V ČR je možné vybrat peníze na poště nebo směnárně, stačí jen hledat logo Western Union.

Výhody

Doba odeslání - okamžité odeslání a příjem peněz v ČR.

Nevýhody

Nevhodný kurz - poplatky nejsou příliš vysoké, na druhou stranu kurzy jsou dost kolísavé. U vysokých částek se příliš neshledáte s pochopením.

 

Papírování - prokazování identity, informace o odesílateli a transakci jsou poměrně časově náročné.

Témata: finance, převod peněz, banka, poplatky | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Creative Digitus

Česká republika