Dřevěné palety se staly fenoménem

Dřevěné palety
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 7.2.2017 | Služby

Praha (Pressweb) - Málokterý předmět, který je určen pouze pro jedno speciální použití, například dřevěné palety pro přepravu zboží, dostane tak velkou příležitost uplatnit se v úplně jiném oboru.Dřevěné paletyuž slouží jako netradiční nábytek i dekorace pro různé společenské prostory. Nábytek z palet začal původně jako nouzové a levné řešení studentských příbytků, ale brzy se s něj stal úplný fenomén.Dřevěné palety stále překvapují, na co všechno se dají použít. Existují už kavárny, kde je z palet nejenom nábytek, ale celý barový pult a další dekorace.

Dřevěné palety louží jako nábytek

Dřevěné palety jsou primárně určeny ke snadné dopravě a ukládání zboží do regálů, jsou vhodné i pro stohování, tedy ukládání na sebe. Mají standardní rozměry i přesně daný materiál, ze kterého se vyrábějí.Jejich základní rozměr je 800 x 1200 mm, skládají se z opěrné a nosné podlahy, které jsou odděleny špalíky. Pro spojování přířezů dřevěné palety je určen přesný počet i typ hřebíků. Přířezy mohou být z různých dřevin, ale vlhkost dřeva nesmí přesahovat 22 procent. Dřevo musí být čisté, bez použití chemikálií, bez stop hniloby či plísně. Pro nábytek z palet se používá dřevo hoblované, případně povrchově upravené lakem či barvu.

Nábytek z palet zaujme různou variabilitou i povrchovou úpravou

Právě pro jejich standardní tvar i odolnost začali architekti využívat dřevěné palety pro další účely, zejména jako nábytek a dekoraci. Nábytek z palet není samoúčelný. Například palety slouží jako postele díky tomu, že jsou vzdušné, dobře odvádějí vlhkost, jsou pružné jako postel s dřevěným roštem. Původně se dřevěné palety začaly využívat jako zahradní nábytek, ale brzy vstoupily i do interiérů. Výrobci z palet vyrábějí stoly, konferenční stolky i sedací soupravy. Nábytek z palet je velmi oblíbený a využívá všech možností povrchové úpravy. Nábytek z palet může být přírodní, lakovaný nebo nastříkaný barvou.

 

Témata: dřevěné palety, palety, paleta, nábytek z palet, paletový nábytek | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300