Seřízení průtoku plynu zajistí, aby provoz spotřebiče byl nejúčinnější

Seřízení průtoku plynu pro sporo režim
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 7.12.2021 | Služby

Praha (Pressweb) - Uživatelé plynových spotřebičů před zimou často zapomínají, že to je právě ta vhodná doba, kdyby si měli nechat zkontrolovat plynový kotel nebo topidlo. Je to proto, že v zimě bude muset topení fungovat celý den a je dobré mít jistotu, že bude úplně v pořádku. Je to jako s autem. Když půl roku nejezdíte, určitě se podíváte, zda je baterie nabitá a zda jsou dolité provozní kapaliny. U plynového kotle, který je v provozu kvůli teplé vodě celý rok, je celkem jedno, kdy kontrolu provedete. U topidel se vyplatí například seřízení průtoku plynu, aby byl provoz nejúčinnější. 

Seřízení průtoku plynu se v době růstu ceny určitě vyplatí

Lidé si někdy pletou kontroly a revize plynových spotřebičů a nevědí, jaké lhůty se k jednotlivým činnostem váží. Kontrola spotřebičů je doporučená činnost, nikoli povinnost. Odborné firmy doporučují, aby si domácnosti nechaly plynové spotřebiče, zejména průtokové ohřívače vody, kotle a topidla, zkontrolovat každý rok a nejlépe před zimou. Pokud váháte, určitě vás přesvědčí jedna návštěva technika, který vám bude čistit vnitřek karmy a vy uvidíte, kolik nečistot tam je. A seřízení průtoku plynu je v dnešní době, kdy rostou ceny energií, téměř povinnost.

Revize plynových spotřebičů se pro domácnosti jen doporučuje

Revize plynu je něco jiného. Dělí se na vstupní a provozní revize, případně revize při odstávce. Pokud vám odborná firma nainstaluje plynový spotřebič, nechá vám současně doklad o vstupní revizi. Máte tak potvrzení, například pro pojišťovnu, že váš spotřebič byl správně nainstalován a jeho provoz je bezpečný. Provozní revize se provádějí jednou za tři roky a jsou povinné pouze pro firmy, nikoli pro domácnosti. Těm se to jen doporučuje. Seřízení průtoku plynu, sporo režim u topidel, výměny vadných membrán, termočlánků a čidel u průtokových ohřívačů – to je jen malá ukázka toho, co technici při revizi kontrolují, případně vyměňují. 

 

Témata: sporo režim plynových zařízení, servis a revize plynových topidel, repase plynová topidla | Region: Středočeský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300