Třetina firem snížila požadavky na znalost jazyků

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 7.1.2019 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 4. 1. 2019: Vzhledem k nedostatku zaměstnanců na trhu snížila třetina firem laťku týkající se znalosti cizích jazyků. „Znalost jazyků už nevyžadujeme plošně, ale jen v opravdu nutných případech,“ uvedlo 35 % respondentů z řad zaměstnavatelů v online průzkumu personální společnosti Předvýběr.CZ.

Na druhou stranu největší byl podíl firem, podle kterých jsou jazykové znalosti pořád stejně důležité (47 %). „Dalších osmnáct procent zaměstnavatelů dává na jazyky naopak větší důraz, protože si nyní vybírají pečlivěji a mají zájem o kvalitnější kandidáty,“ dodává František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.CZ.

Podle dotazovaných je nejčastějším důvodem vyžadované znalosti cizích jazyků komunikace se zákazníky (65 %), dorozumění s mateřskou centrálou (41 %) a s cizojazyčnými kolegy (24 %). Dvanáct procent firem odvozuje požadavek na jazyky od svých ambicí být globální firmou.

Dominantní mezi požadovanými jazyky je angličtina, výrazně méně často firmy požadují němčinu a ruštinu. Pokud firma poskytuje zaměstnancům příspěvek na jazykové vzdělávání, v průměru jde o částku 9780 korun.

Předvýběr.CZ se souběžně ptal i zaměstnanců, zda se chtějí v příštím roce učit cizí jazyky, přičemž kladně odpověděli dva ze tří (61 %). „Překvapivé je, že jenom pětina lidí uvedla, že se chce učit nový jazyk z pracovních důvodů,“ říká František Boudný. Nadpoloviční většina lidí (55 %) přitom tvrdí, že znalost jazyků uplatní i ve své práci.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 150 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců. Předvýběr.CZ je partnerem klubu úřadujících mistrů Technology Florbal Mladá Boleslav, fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava a platformy ELIIT pomáhající profesionálním sportovcům se začleněním do běžného života po ukončení kariéry.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024