Atypické palety jsou jednoúčelové

Atypické palety pro náročné
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 7.11.2022 | Služby

Praha (Pressweb) - Europalety, které se využívají pro přepravu zboží po celé Evropě, mají rozměry 1200 x 800 mm. Vycházejí z rozměrů železničních vagónů, aby zcela zaplnily ložnou plochu. Standardní palety podle českých norem však mohou mít dalších devět rozměrů a také různou nosnost. Je to proto, aby uspokojily všechny zájemce o přepravu nejrůznějšího zboží. Jsou to palety s rozměry například 600 x 800 mm, nebo největší 2 400 x 1 600 mm. Ty mají nosnost až 2 500 kilogramů. Existují však atypické palety, které jsou určeny pouze pro jeden účel a nevztahují se na ně čs. normy.

Atypické palety se vyrábějí na míru

Tyto atypické palety mohou být podložkou pro určité zboží, nebo slouží jako podlaha či dělicí stěna. Vyrábějí se na míru podle návrhu zákazníka. Od standardní palety se mohou velmi lišit, mají například jen jednu podlahu, mezi prkny nejsou mezery, podlahu tvoří souvislý materiál nikoli jednotlivé přířezy, či mají bytelnější špalky. Tyto atypické palety jsou určeny nejen pro přepravu předmětů s nezvyklým tvarem či hmotností, ale i pro další účely, například skladování. Praxe je obvykle taková, že zákazník si přinese vlastní návrh palety, případně má jen hrubou přepravu a v odborné dílně se připraví celá dokumentace k výrobě.

Z palet se může vyrábět i nábytek

Je překvapivé, že o atypické palety je velký zájem. Vyrábí je například firma Europal Tůmovka z Kojetic u Prahy, která má dlouholeté zkušenosti s výrobou standardních palet. Dalším výrobním artiklem této firmy je výroba nábytku z palet. Jde například o sezení, křesla, stolky či lavice pro zahrady, ale také se z palet zhotovuje interiérový nábytek pro kavárny či další společenské prostory. Pro firmy může být zajímavé, že Europal palety také vykupuje, nebo je likviduje. Výkup palet je výhodný, když se obchodník chce zbavit většího množství podložek. Pracovníci Europalu si pro ně do 50 km sami přijedou a podle množství poskytnou i slevu na dopravu.

 

Témata: atypické palety, výroba palet, dřevěné palety, prodej palet | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300