Plechy jsou oblíbený materiál pro střechy a opláštění

Plechy jako materiál pro střechy a opláštění
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 7.11.2022 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) -Stačí se porozhlédnout po supermarketech, skladových a průmyslových halách na okrajích města a hned vidíte, jaký materiál se nejvíce používá. Jsou to plechy. Využívají se jako krytina, jsou rovné, vlnité či trapézové, nebo i na opláštění. Je to skvělý materiál – lehký, odolný, snadno se zpracovává, to znamená, že se snadno stříhá, svařuje a spojuje šrouby či nýty. Když se prováděl průzkum mezi stavebníky, jaký materiál by si vybrali pro jednoduché a levné zastřešení, mezi favority se jednoznačně umístila plechová krytina.

Plechy jsou tenké, tlusté, černé i pozinkované

Nabídka v kategorii plechy je velmi široká. Jsou tenké, tlusté a dále upravené, aby se zvýšila jejich odolnost vůči různým povětrnostním podmínkám. Základním výrobkem jsou plechy černé, které se vyrábějí válcováním za tepla i za studena a slouží k dalšímu zpracování například pro výrobu různých profilů, konstrukcí, karosářských dílů. Při válcování za studena se docílí větší přesnosti požadovaných rozměrů, což ocení zejména karosáři. Nejčastější protikorozní úpravou ocele je zinkování. Pozinkované plechové výrobky snášejí lépe rozmary počasí a odolávají i vyšší vlhkosti. 

Pochozí plechy s rýhou či slzou

Pro výrobu schodišť, ramp a pater zejména v průmyslových provozech, jsou vhodné plechy tlusté, pozinkované a s protiskluzovou úpravou. Nejčastěji se dodávají v tloušťkách od 3 do 10 milimetrů s protiskluzovými prvky ve tvaru rýhy nebo slzy. Tyto povrchy se velmi dobře udržují, jsou mimořádně odolné a poskytují jistotu bezpečného pohybu. Některé plechové výrobky jsou oblíbené také mezi designéry, například tahokov. Vyrábí se tak, že se plechová deska děruje a zároveň natahuje, takže otvory se protáhnou a vytvářejí zajímavé tvary. Z tahokovu se vyrábějí výplně zábradlí, plotů a branek nebo i opláštění zahradních altánů.

 

Témata: plechy, tlusté plechy, pozinkované plechy, hutní materiál, rýha, slza | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300