Krbová kamna s výměníkem uspokojí náročné požadavky

Krbová kamna s výměníkem
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 7.11.2022 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Při výběru vhodného topení dnes majitelé nemovitostí nehledí jen na ryzí účel, tedy aby v domě bylo teplo, ale posuzují ještě další možnosti – efektivnost topení, ekologické palivo nebo estetický zážitek. Krbová kamna s výměníkem dokáží uspokojit téměř všechny náročné požadavky. Je jisté, že pro zájemce o tento způsob vytápění, je plápolající oheň prioritou. Je prokázáno, že pro člověka má pozorování ohně mimořádný psychologický význam, přináší mu pohodu, klid a pocit pospolitosti. Dříve ale lidé museli počítat s tím, že na hořící polena v krbu je sice krásný pohled, ale jako zdroj tepla jsou málo účinné. To se však změnilo.     

Krbová kamna s výměníkem mají vysokou energetickou účinnost

Krbová kamna s výměníkem uspokojí nejen příznivce estetiky plápolajících ohňů, ale i toho, kdo dbá na efektivní vytápění a ekonomické náklady. Moderní technická řešení krbových kamen i krbových vložek umožňují získat z paliva co nejvíce využitelné tepelné energie, tedy co nejvyšší energetickou účinnost. Krbová kamna s výměníkem dosahují více než 70 procent energetické účinnosti, což je řadí mezi vynikající topidla. Jejich nespornou výhodou je i to, že díky výměníku je lze napojit na stávající radiátory a vytápět tak celý dům, chatu nebo chalupu. Kromě toho se v nich topí dřevem, což je stále nejlevnější palivo.   

Při výběru kamen je důležité, aby měly požadovaný tepelný výkon

Krbová kamna s výměníkem jsou výhodná všude tam, kde je malý prostor a nelze tam umístit například obestavěnou krbovou vložku. Při jejich výběru je nutné určit, jaký prostor budou vytápět. Uvádí se, že ve starém a nezatepleném domě 1 kW výkonu vyhřeje 20 kubických metrů prostoru, u zateplených novostaveb je to až 40 kubických metrů. Pro výběr vhodných kamen je také určující, jak často v nich budete topit. Zda půjde o kamna do trvale obývaného domu nebo na chalupu. Důležitý je také přívod vzduchu, například u zateplených staveb je už nutností přivádět do kamen externí vzduch.

 

Témata: krbová kamna, krbová kamna s výměníkem, krbová vložka, kamna, krby | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300