Dřevěné palety jsou fenoménem moderní přepravy a skladování

Dřevěné palety jsou fenoménem moderní přepravy
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 7.11.2016 | Služby

Praha (Pressweb) - Dnešní domácí ani zahraniční přeprava zboží se neobejde bez dřevěné palety. Chytrý nápad umožnil vyrobit standardní podložku, s níž se dá nejrůznější zboží velmi snadno nakládat, vykládat i skladovat. Paleta má však parametry, které je nutné dodržovat. Výhodou je, že výrobci zboží i přepravci vědí přesně, jakou má paleta nosnost, rozměry, jaké zařízení lze pro manipulaci s ní použít. Dřevěné palety se staly takovým hitem, že se z nich vyrábí venkovní i interní nábytek, jsou jimi vybaveny kavárny i restaurace. Paleta má navíc dlouhou životnost.   

Paleta má standardní rozměry i nosnost

Standardní dřevěné palety neboli europalety mají rozměry 800 x 1 200 mm, dají se vidlicemi nízkozdvižného nebo vysokozdvižného vozíku nabrat ze všech stran. Vyrábí se z různých druhů dřeva smrkového i listnatého, nesmí však obsahovat plíseň, hnilobu nebo poškození dřevokaznou houbou. Paleta má obsah vody v sušině maximálně 22 procent. Paleta se skládá ze špalíků, přířezů a svlaků. Přířezy a špalíky jsou u ložné podlahy na horních hranách zkosené. Přesné parametry musí mít u dřevěné palety i spojovací materiál, výrobci mají na výrobu palet licenci a jednotlivé výrobky se namátkově testují na odolnost.

Palety se dají opravit a znovu použít

Správná nová paleta musí být světlá, čistá bez plísně a hniloby. Všechny špalky mají být nevyštípané, svlaky a přířezy nesmí být poškozené. Nosnost palety je 1 500 kilogramů a dají se stahovat tři dřevěné palety na sebe. Nosnost spodní dřevěné palety je tedy maximálně 4 500 kilogramů. Někteří přepravci nevědí, že poškozená paleta se dá opravit a znovu použít. Jsou firmy, které vykupují palety buď na opravu, nebo k využití jako palivové dříví.  Paleta má opravdu mnohostranné použití. Stačí se jen podívat, jaký nábytek se z nich dá vyrobit. Takové nábytkové palety jsou samozřejmě hoblované, případně upravené lakem nebo barvou.

Témata: dřevěná paleta, palety, paleta, přepravní paleta, skladování na paletách | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300