Aktuální situace na finančním trhu. Prim hrají nebankovní půjčky

Zadavatel: Seokonzult.cz | 7.10.2019 | Finance, ekonomika
nebankovní půjčky

Zajímáte se o dění na finančním trhu? Pokud ano, moc dobře víte, že aktuálním hitem na finančním trhu jsou nebankovní půjčky. Lidé jsou unavení z chození do bank, kde jim stejně nebude dopřána půjčka, o jakou mají zájem. Nechtějí navštěvovat bankovní společnosti, kde za přepážkami čekají jenom nepříjemní zaměstnanci odpočítávající minuty do konce pracovní doby. Raději požádají o půjčku online, aniž by kamkoli chodili, něco někam nosili nebo něco někam posílali.

Nebankovní půjčky je však označení pro obrovskou skupinu půjček. Najdeme mezi nimi rychlé půjčky online, jako je Razdva půjčka, také mezi nimi najdeme půjčky do výplaty, půjčky na auto, půjčky bez registru nebo půjčky bez doložení příjmů. I když je jedna půjčka atraktivnější než druhá, je třeba říct, že těmto typům půjček finanční trh ještě donedávna moc nepřál. Ostatně i kvůli tomu lidé přistupovali k nebankovním úvěrům poněkud skepticky.

Pokud patříte k lidem, které zajímá dění na finančním trhu, čtěte dál.

Aktuální situace na finančním trhu

  • Věděli jste, že poskytovatelé půjček musí důkladně prověřit finanční situaci žadatele? A to i tehdy, kdy žadatel žádá jen o půjčku do pěti tisíc korun? Dokonce i poskytovatelé půjček bez doložení příjmu musí prověřit finanční situaci žadatele, i když po něm nebudou vyžadovat výplatní pásku nebo podobný doklad.
  • Každý poskytovatel je povinen dát žadateli zhruba čtrnáct dní na rozmyšlenou, když přijde s nabídkou úvěru. Během této doby může žadatel o půjčku nabídku odmítnou nebo přijmout, záleží na něm.
  • Jestliže vám poskytovatel půjčky poskytne takzvanou radu, musíte na to mít smlouvu. Je třeba to provést písemně, je to totiž činnost nad rámec běžného zprostředkování a poskytování úvěru.
  • Věděli jste, že všechny spory, které se týkají úvěrů, musí být vedeny přes soud? Finanční instituce nesmí používat rozhodčí doložky.
  • Nedávno také došlo k několika změnám týkajících se předčasného splácení.
Témata: nebankovní půjčky, finance | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz