Tři tipy na výlety v Beskydech. Poznejte Beskydy z každého úhlu

Zadavatel: Seokonzult.cz | 7.10.2019 | Cestování, gastronomie
výlety v Beskydech

Rozhodli jste se vyjet na víkend do Beskyd nebo zde chcete strávit svou dovolenou? Přidáváte se tím ke spoustě dalších lidí, kteří se letos do Beskyd vydali. Beskydy jsou zkrátka velice atraktivním místem, kde se tráví pravá česká dovolená nebo kam se sjíždí zahraniční turisté, jež chtějí zdolat zdejší vrcholy. Podle statistik a průzkumů se každým rokem sjíždí do Beskyd stále více a více lidí, to přispívá zdejšímu turistickému ruchu. Mnozí turisté se však vydají jen zdolávat zdejší hory, ale nevidí nic jiného z krásných Beskyd. Abyste viděli Moravskoslezské Beskydy z každého úhlu, poradíme vám tři tipy na výlety, kam vyrazit. Navíc vám dáme tip na luxusní ubytování v Beskydech, kde vám bude víc než dobře.

Lysá hora

Moravskoslezské Beskydy jsou zkrátka o horách, proto minimálně jednu zdolejte. Doporučujeme zdolat hlavně Lysou horu, která je tím nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Na její vrchol vede nespočetně mnoho cestiček, z nichž nejoblíbenější je Bezručův výplaz. Trasa je pojmenována po známém českém umělci, který zde trávil hodně svého času a který se v mnoha dílech nechal inspirovat právě okolní beskydskou přírodou.

Pustevny

Během svého pobytu v Beskydech nemusíte být jen na vrcholcích hor. Doporučujeme vidět také Pustevny, které se řadí k dalším velice atraktivním cílům. Jedná se o osadu nedaleko Radhoště, kam se dá dostat i lanovkou nebo samozřejmě pěšky, v zimě klidně na běžkách a v létě na kole.

Bučací vodopády

Vodopády jsou zase něco trochu jiného a k Beskydům rozhodně patří. Zdejší Bučací vodopády patří k největším kaskádovým vodopádům v této části Karpat a jenom dva hlavní vodopády mají dohromady devět metrů.

Tip na ubytování

Slibovali jsme mimo jiné i tip na luxusní ubytování v Beskydech. Tím ubytováním je ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem, které nese název Penzion Jurášek.

Témata: Beskydy, výlet, ubytování, hory

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz