DRFG podpořila čtvrtý ročník multižánrového festivalu Meeting Brno

Zadavatel: Seokonzult.cz | 5.10.2019 | Kultura, hudba, divadlo
DRFG Meeting Brno

Nadace DRFG investiční skupiny Davida Rusňáka byla opět hlavním partnerem festivalu Meeting Brno, v rámci kterého se střetávají reprezentanti různých a často i odlišných názorů, kultur i náboženství. Letošní ročník multižánrového festivalu nesl podtitul „Teď když máme, co jsme chtěli“.

Letošní ročník obnášející kulturní pořady, ale také diskuze, se soustředil především na vzpomenutí boje za svobodu před osudovým rokem 1989. Zároveň se akce pokoušela zdůraznit individuální zodpovědnost každého z nás v současném netotalitním státě.

Koncerty, představení a diskuze za podpory DRFG

Festival Meeting Brno, který letos nabídl desítky představení, koncertů a diskuzí, se zakončil 9. června vystoupením sborů. Tím také připomněl již 30. jubileum partnerství Brna a německého Stuttgartu.

Právě ze Stuttgartu byl také první sbor, který na Komenského náměstí vystoupil. Jednalo se o chlapecký sbor Stuttgarter Hymnus-Chorknaben. Následován byl naším smíšeným sborem Ars Brunensis, jenž přestavil publiku chrámovou hudbu z několika různých historických období, ale také hudbu našich současníků.

Pouť smíření

1. června v rámci festivalu proběhla také Pouť smíření, která kopírovala trasu více než dvaceti tisíc odsunutých Němců, kteří byli po konci 2. světové války v průběhu poslední květnové noci vyhnáni z Brna směrem k rakouským hranicím. Mnoho z nich následkem hrozivé cesty a zeslábnutí bohužel zemřelo. Letos, stejně jako ve všech předchozích ročnících, Pouť začínala u hromadného hrobu v Pohořelicích a vracela pak zpátky do Brna.

Brněnští radní přijali přesně před čtyřmi lety deklaraci smíření o společné budoucnosti, která se týkala zmíněné Pouti. Ředitel festivalu Petr Kalousek vzpomíná, že se jednalo o historický mezník v kauze vypořádání tuzemské společnosti s tímto nechvalně slavným obdobím našich dějin. Pochod založil Jaroslav Ostrčilík, jenž za založení Pouti získal loni medaili za zásluhy, kterou mu osobně předal v Berlíně německý prezident Frank-Walter Steinmeier.

Témata: DRFG, David Rusňák, Brno, nadace | Region: Jihomoravský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz