Krbová kamna spojují výhody krbů a kamen

Krbová kamna
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 6.9.2016 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Lze spojit atraktivitu krbu, spolehlivost a bytelnost kamen? Ano, jsou to krbová kamna. Z obou topidel si berou to nejlepší. Nikdo neodolá prožitku živého ohně a pohled do plamenů nám přináší klid a uspokojení. Je to možná proto, že oheň nás provázel desítky tisíc let předtím, než vznikla lidská civilizace. Máme to prostě v genech. A kamna? S různými obměnami nás provázejí celou moderní civilizací. Alespoň nás, kteří žijeme v poněkud chladném podnebním pásmu. Krbová kamna jsou ideálním spojením, pokud si chceme zachovat pohled na plameny.  

Krbová kamna v otopném systému vyhřejí více místností

Krbová kamna jsou díky důmyslnému systému přívodu vzduchu velmi účinná. Pokud budete mít pouze krb, spálíte v něm o dvě třetiny více paliva, než „umějí“ krbová kamna. Dnešní otopné systémy můžete využít pro vytápění více místností. K tomu slouží i krbová kamna. Dokáží ohřívat vodu ve výměníku, který pak rozvede teplou vodu po celém domě. Krbová kamna jsou výhodná ve spojení například s plynovým kotlem, který využijete v době, kdy v kamnech netopíte. Někdo namítne, že v nich můžete topit jen dřevem. Není to pravda. Krbová kamna jsou vhodná pro dřevo, dřevěné i uhelné brikety.

Ke krbovým kamnům potřebujete krbové nářadí

Obsluha krbových kamen je snadná. Pokud budete více používat jako palivo dřevo, vyplatí se vám krbové nářadí. Skládá se z koše na dřevo, lopatky a pohrabáčů. S nimi se vám bude v krbových kamnech snadno se dřevem manipulovat. A nejsou jen pro dřevo. Ohniště potřebujete občas prohrábnout a ráno vyhrabat popel. Krbové nářadí je vlastně umělecká kovářská práce. K zavěšení slouží stojánek, který umístíte vedle krbových kamen. Krbové nářadí je zajímavým doplňkem interiéru a zároveň je užitečné. Pokud si objednáte krbová kamna, krbové nářadí je nutností.

 

Témata: krbové nářadí, krbová kamna, krby, krb, sporáky | Region: Zlínský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300