Profilová ocel má pestré využití

Profilová ocel
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 6.8.2019 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) -Nejen stavebnictví, ale i další obory se při nové výstavbě neobejdou bez hutního materiálu. Tvoří nejen součást stavby, ale v chemickém a ropném průmyslu se s jeho pomocí přepravují tekutiny i plyny. Kategorie hutní materiál zahrnuje například výrobky, jako jsou trubky, plechy, ocelářská ocel a samozřejmě i profilová ocel. Každý z těchto produktů má jiné využití, jejich společným jmenovatelem jsou vlastnosti ocele. Jsou to pevnost, odolnost, tvárnost i svařitelnost. Když se ocel přidá do betonu, vzniká úplně nový materiál – železobeton. Od ocele získal odolnost vůči tahu a od betonu odolnost v tlaku.

Profilová ocel se liší tvarem průřezu a tloušťkou stěn

Profilová ocel se uplatní při výrobě nejrůznějších konstrukcí pro exteriéry a interiéry. Liší se tvarem a velikostí průřezu. Nejběžnější tvary průřezu odpovídají velkým písmenům I, H, L, U a jejich odvozeninám. Projektanti vybírají tvar průřezu a tloušťku ocele podle toho, k čemu bude stavba sloužit a na jakém místě bude nosník stavbu zpevňovat. Jiné nosníky s průřezem se používají k svislým podpěrám, jiné k vodorovným. Profilová ocel může podpírat velké společenské stavby, jako jsou divadla a koncertní sály nebo i malé sklady pro zemědělské účely.

I rodinné domy se dnes staví z profilové oceli

Profilová ocel jako nosný pilíř je výhodnější než zeď, protože zabere méně místa a unese větší váhu. Proto jsou haly založené na ocelové konstrukci vzdušnější a prostornější. Z toho je zřejmé, proč se u dnešních velkých staveb nosné zdi či zděné sloupy prakticky už nevyskytují, vše zastane ocel. Dokonce i rodinné domy se staví z ocelové konstrukce. Příčky pak mohou být odlehčené a výsledná stavba nakonec přijde na méně peněz. Ocel je sice velmi odolný materiál, ale časem podléhá povětrnostním vlivům. Vlhkost způsobuje korozi materiálu, který postupně degraduje. Proto se ocel povrchově upravuje například zinkováním nebo nátěrem.

 

Témata: profilová ocel, ocelové profily, hutní materiál, trubky, kari sítě, plechy | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300