Kvalitní dřevěná paleta se využívá opakovaně a dlouhodobě

Kvalitní dřevěná paleta
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 5.6.2020 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - Dřevěná paleta slouží jako pomůcky pro ukládání a transport zboží po celém světě. Díky podrobným podmínkám pro jejich výrobu a kvalitu dřeva je využívána opakovaně a dlouhodobě. Tuto transportní podložku lze nabírat vysokozdvižným vozíkem ze čtyř stran a ukládat na sebe neboli stohovat. S naloženým zbožím lze stohovat až tři palety na sebe, přičemž spodní musí unést až 4 500 kilogramů. Normovaná nosnost palety je 2 000 kilogramů v případě, že je zboží rozloženo rovnoměrně a celistvě po celé ložné ploše.  

Dřevěné palety mají rozměry 1 200 x 800 x 144 mm

Dřevěné palety, které splňují přísné normy na kvalitu dřeva a jejich výrobu, mají označení EUR nebo EPAL. Palety EUR anebo europalety mají původ v železniční dopravě. V 70. letech minulého století začaly sloužit jako přepravní podložky v železnici. Jejich rozměry byly přizpůsobeny rozměrům nákladního železničního vagónu.  Dřevěná paleta EUR stejně jako EPAL má rozměry 1200 x 800 x 144 milimetrů, dřevo nesmí mít vyšší vlhkost než 22 procent, nesmí být plesnivé či zasažené dřevokaznými houbami. Skládá se s přířezů, svlaků a špalíků, které jsou spojeny 78 speciálními hřebíky.   

Výrobci palet musí mít licenci

Dřevěná paleta nese označení EUR nebo EPAL v oválném rámečku, kódy výrobce a země, kde byla vyrobena. EUR palety schvaluje národní železniční společnost sdružená v Mezinárodní železniční unii (UIC), v Česku jsou to České dráhy. Palety EPAL schvaluje Evropská paletová asociace (European Pallet Association). Výrobci musí mít licenci na jejich výrobu a dodržovat stejné normy. Po Evropě kolují také falešné europalety, které nesplňují podmínky zejména pro nosnost i pevnost a jsou proto nebezpečné. Falešná paleta se může rozlomit a tím ohrozit život manipulačních pracovníků a také poškodit zboží.

 

Témata: dřevěná paleta, palety, výprodej palet, palety na prodej | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300