Po ČR přijde s nový loterijním zákonem i Slovensko

Zadavatel: SeoExtra.cz | 5.2.2017 | Finance, ekonomika

Bratislava/Praha (Pressweb) - Editor webu Casino Recenzie potvrdil, že nový loterijní zákon čeká po České republice také Slovensko. Ministerstvo financí, ve své novele zákona týkajícího se hazardních her, usiluje o zákaz vstupu do her pro ty, kteří mají s hraním problém. Zákaz by se týkal patologických hráčů, kteří se léčili nebo léčí ze závislosti na automatech, ale zaměřuje se také na ty, kteří jsou bez práce a pobírají dávky v hmotné nouzi. Má se tak logicky předejít situacím, kdy peníze, které tito lidé dostávají od státu na „přežití“, končí v hracích automatech.

Problém závislosti na hracích automatech je velmi rozsáhlý a bohužel se netýká pouze samotných hráčů. Negativně samozřejmě ovlivňuje i životy jejich blízkých. Pokud už je člověk gamblerem, není schopen před samotnou léčbou, ale často ani po ní, přestat herny navštěvovat. A poté problém neustále narůstá a dluhy stoupají do tisíců, ale i statisíců.

V reálu se tedy počítá s tím, že by stát vytvořil seznamy patologických hráčů a lidí, kteří pobírají sociální dávky. Ti by tedy měli zákaz do heren vstupovat. Pokud už by se tak stalo, měl by provozovatel, potažmo zaměstnanec herny povinnost člověka vykázat, a to i za pomoci policie. To, že provozovatel herny bude tento zákon dodržovat, by bylo řešeno pomocí pokut. V krajním případě by provozovateli kasina hrozilo i odebrání licence. Dozor ze strany státu by byl navíc ještě posílen kontrolami, které by vykonávaly osoby tzv. v utajení.

Problém se samozřejmě týká také hazardních her provozovaných on-line. Stát by konkrétním lidem blokoval přístup na webové stránky s hazardními hrami a navíc by také blokoval platby on-line kasinům bez licence.

Tato problematika se týká mnoha lidí, závislých neustále přibývá. Podrobnější informace naleznete například zde.

O co tedy státu především jde: omezit hraní automatů patologickým hráčům a sociálně slabým, kteří tak zneužívají soc. dávek, zvýšit daně z hracích automatů, blokovat on-line přístupy do kasin bez licencí a vylepšit státní rozpočet.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712