Dřevěné palety musí mít přesné rozměry

Dřevěné palety v přesných rozměrech
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 6.12.2016 | Služby

Praha (Pressweb) - Dřevěné palety bere každý z nás jako obyčejnou věc, která slouží k snadné přepravě zboží a jeho uskladnění například v diskontních či hobby obchodech. Dřevěné palety však musí splňovat předepsané evropské normy, aby se opravdu daly využít v jakékoli evropské obchodní síti. Firmy, které zajišťují výrobu či prodej palet, musí znát přesné rozměry i požadavky na nosnost palet. Standardní dřevěné palety mají rozměry 1200 x 800 mm, jejich nosnost musí být minimálně 1 500 kg.  Jsou vyrobeny z čistého dřeva, rohy musí být oříznuty.  EUR palety jsou označeny číslem a zkratkou EUR v oválu.

Firmy zajišťují prodej i výkup palet

Dřevěné palety kolují v obchodní síti do té doby, než jsou natolik poškozené, že musí být vyřazeny. Existují firmy, které se specializují na výkup palet, které buď opravují a dále zajišťují prodej palet, nebo z nich vyrábí palivové dříví. Opravená paleta nesmí mít vyštípané či jinak poškozené špalky nebo přířezy, nesmí na ní být plísně. Pro spojování palet se používají speciální hřebíky. Standardní dřevěné palety se skládají z jedenácti prken, devíti špalíku a 78 hřebíků. Pro firmy je důležité, aby prodej palet byl spojen s dopravou do závodu, kde probíhá nakládka zboží. 

Chcete atypický nábytek? Vyzkoušejte nábytek z palet

Výkup palet, prodej palet nebo i opravu palet zajišťuje firma Europal z Kojetic u Prahy. Zajišťuje také dopravu palet po celé České republice. Pro firmy je důležité, aby prodej palet navazoval plynule na výrobu zboží a nevznikaly tak pauzy v dodávkách zboží odběratelům nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Standardní tvar palet zaujal i designéry, kteří z nich navrhují nábytek pro zahrady i restaurace. Dřevěné palety tak slouží například k výrobě stolů, lavic a atypických polic. Palety pro nábytek jsou samozřejmě vyhlazené a nalakované. 

 

Témata: prodej palet, výkup palet, dřevěné palety, paleta, palety | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300