Zpětnou vazbu zájemcům o práci dávají firmy nejlépe před novým rokem

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 6.1.2023 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 6. 1. 2023: - Zprávu, jak si vedli u pracovního pohovoru, dostalo v prosinci téměř 65 % uchazečů. Byl to vůbec nejlepší výsledek za celý rok. Vyplývá to z monitoringu chování zaměstnavatelů, které už tři roky sleduje personální agentura Předvýběr.CZ.

„Prosince jsou nejlepšími měsíci za všechny tři sledované roky. Je to logické, na konci roku chtějí všichni co nejvíce pracovních věcí ukončit ‒ a platí to i o zpětné vazbě kandidátům,“ říká František Boudný, ředitel Předvýběru.CZ.

V průměru za celý loňský rok se informace od potenciálního zaměstnavatele dočkalo jen necelých 53 % lidí hledajících práci.

Předloňský prosinec byl absolutně nejrekordnější, kdy zpětnou vazbu dostalo 74 % zájemců o práci. „Končilo kovidové období a firmy ještě neměly tušení o blížící se válce a s ní spojené ekonomické krizi. Hodně nabíraly a proto jim záleželo i na dobrém jménu společnosti,“ vysvětluje šéf personálky.

Přitom i v roce 2021 v průměru dostal zprávu o výsledku pohovoru jen každý druhý uchazeč (53 %). V roce 2020 byl průměr 47 %, přičemž v prosinci zaznamenala personální agentura rekordní hodnotu indexu zpětné vazby 53 %.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze, rozsáhlou interní databázi kontaktů a sociální sítě. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará více než 50 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Personální agentura je generálním partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a generálním partnerem Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina. Podporuje činnost spolku Dobré víly, ústavu Cesta z krize a sportovní výzvu Kolo pro Adama neziskové organizace Černí koně.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024