Devět z deseti firem letos zvýší mzdy, nejčastěji o 2-5 %

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 6.1.2017 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) -  6. 1. 2017: Nedostatek zaměstnanců tlačí firmy ke zvyšování mezd. Zvýšit je letos plánuje 86 % zaměstnavatelů. Nejčastěji bude na výplatní pásce částka vyšší o dvě až pět procent. Takové jsou výsledky online průzkumu, který na přelomu roku uskutečnila personální agentura Předvýběr.CZ mezi 3337 respondenty z řad firem.

Zvýšit výplaty o dvě až pět procent plánuje 47 % firem. Menší růst plánuje devatenáct procent podniků. Naopak o 5-10 % si polepší sedmnáct procent zaměstnanců, necelá tři procenta se dokonce může těšit na výplatu o víc než desetinu vyšší.

„Jednoznačně největší vliv na růst mezd má katastrofický nedostatek zaměstnanců na trhu práce. Firmám se přitom daří, plánují další růst, nezbývá jim, než bojovat penězi,“ vysvětluje František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.CZ.

Potvrzují to i samotné firmy: 47 % uvedlo jako důvod růstu mezd snahu o zvýšení konkurenceschopnosti, 44 % doslovně uvedlo nedostatek zaměstnanců. Ve čtvrtině firem jsou ale za vyššími platy dobré hospodářské výsledky. V šesti procentech podniky jako důvod růstu uvedly výsledky jednání s odbory. V online dotazníku firmy mohly uvést více důvodů zvyšování mezd.

Nejčastěji se vyšší platy týkají dělnických a řemeslných profesí (31 %). Na lepší výplaty si ale přijdou i lidé z administrativy (17 %), obchodu a marketingu (14 %) a programátoři (8 %). „Programátoři sice netvoří velkou skupinu zaměstnanců, v současnosti ale patří mezi nejžádanější profese. Řada IT odborníků je placená opravdu královsky,“ dodává šéf agentury František Boudný.

::

Předvýběr.CZ je česká personální agentura, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 100 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 32 zaměstnanců.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024