Divadlo Kámen slaví 10 let ve vlastním studiu na Invalidovně

Oslava 10 let formou dvou představení během jednoho večera.
Zadavatel: Divadlo Kámen | 6.11.2017 | Kultura, hudba, divadlo
10 let Studia Divadla Kámen
Autor fotografie:
Divadlo Kámen

Praha (Pressweb) - – Divadlo Kámen oslaví ve čtvrtek 9.11. své desetileté působení ve vlastním komorním prostoru na karlínské Invalidovně. Oslaví ho nejnovější hrou Přibližně dvaatřicet zubů s prof. Milošem Horanským a jednou z nejstarších her 48 lepáků.

Divadlo Kámen vystřídalo během své téměř dvacetileté existence několik prostorů. Zpočátku působilo například v Karlínském Spektru, Žižkovském divadle Járy Cimrmana či Divadle v Celetné. Od roku 2007 pracuje ve vlastním studiu na okraji karlínského sídliště Invalidovna.

Šéf divadla Petr Odo Macháček říká: Sídliště Invalidovna je víceméně v centru města – dvě zastávky od Florence, přitom je moderní, dokonce experimentální – v šedesátých letech bylo stavěno jako smělý urbanistický počin. Zároveň je na okraji světa pod hřebenem Vítkova. Tedy zároveň centrum, vyhraněnost i experiment, přesně jak to máme rádi.

Na oslavu zahraje Divadlo Kámen dvě představení: nejnovější hru Přibližně dvaatřicet zubů, která vnikla na vzdálené motivy knihy Svatá kniha vlkodlaka od Viktora Pelevina a jejíž součástí jsou improvizované promluvy u sklenky, které vede prof. Miloš Horanský; a téměř nejstarší hru 48 lepáků („15-minutové korektní obchodní jednání ve starém bytě“). Poté proběhne salónní oslava a salónní popíjení nejen na téma příštích 10 let.

V rámci Roku autentičnosti, kdy po celou sezónu Divadlo Kámen programově zkoumá pojem autentičnost (viz reportáž na i-DN), jsou diváci zváni na závěrečnou „opileckou performance“, ve které se prověří, zda je na jevišti autentičtější skutečný opilec (bude-li některý k dispozici) nebo opilec divadelní.

Více informací na www.divadlokamen.cz a FB Divadlo Kámen Praha.

 

Témata: divadlo, živé umění | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875