Volný čas je pro generaci Y nejdůležitější

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 6.10.2016 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 6. 10. 2016: Internetová generace označovaná jako Y nebo také mileniálové považuje za nejdůležitější hodnotu svůj volný čas. Uvedla to polovina respondentů v rámci průzkumu, který zorganizovala personální agentura PŘEDVÝBĚR.CZ mezi svými 3325 odběrateli newsletteru z řad personalistů.

Podle dalších 32 procent je důležitou hodnotou kolektiv a jen pro osmnáct procent mladých lidí jsou nejdůležitější vydělávané peníze.

V cizině se domluví

Celkem logicky se dá čekat, že mladí lidé, pro které je přirozené cestování napříč Evropou i dál za její hranice, budou perfektně ovládat cizí jazyky. Je to ale poměrně častý omyl. Podle zkušeností personalistů se tato generace „nebojí mluvit, ale znalosti jazyka jsou slabé“ (uvedl každý druhý z respondentů), zatímco 48 % účastníků ankety se domnívá, že mladým lidem je vlastní „dokonalá znalost oproti starším generacím“. Zbývající necelá dvě procenta dotázaných se domnívají, že jazykové znalosti mladých nejsou o nic lepší, než u starších předchůdců.

Vytýkají jim povrchnost

Zřejmě právě s hodnotami, které v rámci pracovních vztahů mladá generace vyznává, souvisí i jejich vnímání zaměstnavateli. „Na jednu stranu jsou schopní neskutečného nasazení, pokud dělají na něčem, co je osobně zajímá, obecně se jim ale často vytýká až povrchní přístup k práci,“ shrnuje František Boudný, obchodní ředitel personální agentury PŘEDVÝBĚR.CZ.

::

PŘEDVÝBĚR.CZ je česká personální agentura, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 100 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 32 zaměstnanců.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024