Pro klidný spánek ve vyšším věku

Spánek jen postelích, matracích a roštech
Zadavatel: GIT.cz | 6.10.2015 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Většina z nás se do postele těší. Nemůžeme se dočkat, až se konečně po náročném dni v práci a následné péči o ratolesti, partnera, domácnost i sebe sama svalíme do postele a po přečtení pár stránek v oblíbené knize usneme hlubokým a klidným spánkem.  S přibývajícím věkem se však může stát spánek pro mnohé utrpením. Není výjimkou, že starší lidé hůře spí a ráno se příliš brzy budí, nebo naopak tráví v posteli mnohem více času kvůli četným zdravotním problémům a omezení hybnosti. Ať už je to tak či onak, je u seniorů velmi důležité dbát na správný výběr matrace a roštu do postele, které jim mohou od jejich zdravotních neduhů výrazně ulevit.

Matrace pro seniory by měla být v první řadě dostatečně vysoká, aby umožnila pohodlnější vstávání, při kterém nebudou tolik namáhány kyčelní klouby. Důležitá je volba optimálního materiálu. Ten musí odpovídat konkrétnímu zdravotnímu stavu seniora. Starší lidé trpí často bolavými klouby a zády, špatným krevním oběhem, nadměrným pocením či inkontinencí, změna polohy při spánku jim může činit značné potíže. Ideální je proto zdravotní matrace z měkčích a prodyšných materiálů, která zajistí optimální rozložení váhy a bude vyvíjet menší tlak na klouby. Pro osoby trvale upoutané na lůžko jsou určeny speciální antidekubitní matrace, které zabraňují vzniku proleženin. Je-li senior nucen trávit v posteli více času, v posteli i jí, případně trpí únikem moči, stane se nezbytným doplňkem ochranný potah na matraci. Prodlouží životnost matrace a ochrání ji proti vlhkosti, skvrnám i nepříjemnému zápachu. Ochranný potah by měl být vždy pratelný a snadno odnímatelný. Výrazným pomocníkem ve vyšším věku mohou být polohovací rošty do postele. Nejenže uleví unaveným a oteklým nohám, bolavým zádům, ale usnadní i sledování televize nebo čtení.

Čím více času člověk v posteli tráví, tím více pozornosti by měl věnovat správnému výběru matrace a roštu do postele.

Rosty.cz - postel s roštem a matrací 

Témata: Rošty do postele, Lamelové rošty, Motorové rošty, postele, Postele s úložným prostorem, Rozkládací postele, matrace, Zdravotní matrace, Matrace 120x200, Matrace 140x200 | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498