Magazín Alpha společnosti Institutional Investor uvádí do své Hedge-fondové Síně slávy čtyři nové členy

Zadavatel: Marketwired, LP. | 5.9.2014 | Finance, ekonomika

Richard Elden, David Harding, J. Tomilson Hill a Richard Perry součástí elitní skupiny investorů

NEW YORK, NY--(Marketwired / Pressweb - Sep 3, 2014) - Čtyři nejnovější členové Hedge fondové Síně slávy magazínu Alpha společnosti Institutional Investor zanechaly nesmazatelnou stopu v průmyslu hedgeových fondů a většina z nich dosud průkopnický přispívá v rámci tohoto oboru. Píše o tom letní číslo tohoto magazínu.

Nejnovějšími členy Hedge fondové Síně slávy jsou: Richard Elden, rodák z Chicaga, který vytvořil první hedge fond v USA před více než 40 lety; David Harding, zakladatel společnosti Winton Capital Management, který propagoval používání počítačů a vědeckých metod v obchodování; J. Tomilson Hill, veterán z Wall Streetu, který přináší pohled investičního bankovnictví do činnosti fondů peněžních prostředků a Richard Perry, dlouholetý arbitr rizik, který opustil Goldman Sachs, aby založil společnost Perry Capital v roce 1988.

,,Každý jeden z těchto kandidátů vyniká širokospektrálním smýšlením bez bariér," tvrdí editor společnosti Institutional Investor, p. Michael Peltz. ,,Každý z nich je, svým způsobem, ikonoklast."

Letos je třetím výročím založení Hedge-fondové Síně slávy, kterou magazín Alpha slavnostně otevřel v roce 2008 a uvedl 14 legendárních investorů, včetně osobností jako Kenneth Griffin ze společnosti Citadel, Julian Robertson Jr. z firmy Tiger Management, James Simons ze společnosti Renaissance Technologies Corp. a George Soros ze Soros Fund Management. Loni přibylo na seznam sedm dalších členů, včetně zakladatele společnosti Bridgewater Associates, p. Raymonda Dalio, zakladatele firmy Elliott Management, p. Paula Singera a zakladatele firmy Appaloosa Management, p. Davida Teppera.  

Letošní Hedge-fondová Síň slávy přináší výjimečné rozhovory s každým z kandidátů, kteří nabízejí hloubkový pohled do začátků svého podnikání a rozmanitosti cest, kterými se ubírala jejich kariéra. Rozhovory jsou publikovány v letošním letním čísle magazínu Alpha a on-line pro předplatitele na stránce www.institutionalinvestorsalpha.com.

Pan Elden založil společnost Grosvenor Partners v roce 1971 s kapitálem 500 tisíc dolarů a pomohl jí vyrůst na 13,5 miliardový (v USD) podnik v době jeho odchodu z firmy v roce 2005. V současnosti Grosvenor spravuje fondy za více než 46 miliard dolarů a průmysl fondů peněžních prostředků, který p. Elden pomáhal zakládat, má přibližně 1760 fondů, které spravují majetek za více než 672 miliard dolarů, jak uvádí analytická a databázová firma Hedge Fund Research se sídlem v Chicagu.

Richard Perry opustil svou vysněnou práci ve vysněném týmu - proslulý oddělení fúzí a arbitráže u Goldman, Sachs & Co - ve věku 30 let, aby spustil vlastní stejnojmennou firmu zaměřenou na hedgeové fondy. Od té doby vybudoval Perry Capital na 11 milardový (v USD) hedgeový fond, který investuje do celé škály vybraných investičních firem. Perry také pomohl nastartovat kariéru několika velikánů v oblasti hedgeových fondů, jako jsou Thomas Steyer z firmy Farallon Capital, Daniel Och ze společnosti Och-Ziff Capital Management a Eric Mindich z firmy Eton Park Capital Management. 

Tom Hill, jako ředitel společnosti Blackstone Alternative Asset Management, ve věku 66 let dohlíží na 62 miliard diskrečních aktiv (v USD), což z firmy BAAM dělá největšího alokátora hedgeových fondů na světě. Pod taktovkou p. Hilla se společnost BAAM stala průkopníkem změny zaměření hedgeových fondů z modelu "jedna velikost pro všechny" na investiční řešení "šité na míru". Společnost nadále pokračuje v inovacích, zřizuje fondy, které skupují podíly v hedge-fondových firmách a poskytuje počáteční kapitál manažerům v rané fázi.

David Harding, zakladatel londýnské společnosti Winton Capital Management, získal slávu a bohatství vytvořením a řízením dvou světově největších a nejúspěšnějších poradenských firem v oblasti obchodování s komoditami. Jeho tušení, že aplikování matematických metod a počítačového obchodování na finančních trzích by mohlo přinášet vysokou návratnost opakovaně, se ukázalo jako správné již v jeho první hedge-fondové firmě AHL, která později odkoupila společnost Man Group. Následně založil společnost Winton s kapitálem 10 milionů dolarů, která se rozrostla na 25 miliardový podnik. V současnosti p. Harding plánuje expanzi firmy Winton, přičemž chce aplikovat firemní obchodovací systémy za hranice spravovaných termínových obchodů do jiných tříd aktiv.   

Pro zobrazení kompletní Hedge-fondové Síně slávy, včetně profilů jednotlivých manažerů a rozsáhlých rozhovorů, navštivte Hedge Fund Hall of Fame.

 

O magazinu Alpha společnosti Institutional Investor
Magazín Alpha společnosti Institutional Investor je předním poskytovatelem zpráv, analýz a žebříčků pro průmysl hedgeových fondů, který dodává nejkomplexnější, nejzábavnější a nejspolehlivější publikační obsah o hedgeových fondech na internetu a v tisku. Alpha je publikací společnosti Institutional Investor, která je přední publikační a informační agenturou v oblasti financí více než 40 let. Pro více informací navštivtewww.institutionalinvestorsalpha.com.

 

KONTAKTNÍ INFORMACE

Kontakt:
Michael Peltz
Editor
212-224-3152
mpeltz@institutionalinvestor.com

Region: Svět

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Marketwired, LP.

13818 SW 152nd Street, # 374
33177 Miami, Florida
Kontaktní osoba: Marketwired Client Services
cs@marketwired.com
About MarketwiredMarketwired advances the way the world communicates. Serving more than 11,000 clients worldwide through 20 offices on four continents, Marketwired is a dominant distributor of company news releases and other communications. Marketwired electronically delivers global news and... vice ›
Marketwired
13818 SW 152nd Street, # 374
33177 Miami, Florida
Spojené státy
cs@marketwired.com