Tukutuku: Papír nebo internet?

Zadavatel: GIT.cz | 5.8.2016 | Kultura, hudba, divadlo
Tukutuku magazín
Autor fotografie:

Praha (Pressweb) - Časopisy jsou populární už skoro 200 let a je všeobecně známo, že čtení a listování v časopisech patří k relaxaci. Čtení nám napomáhá večer usnout, čtením si lidé zvyšují inteligenci a snižují stres. Klasické tištěné časopisy začínají vytlačovat online magazíny. Proč tomu tak je? Internet je zkrátka stále dostupnější, všichni máme notebooky, tablety a chytré telefony, které nás doprovází v dopravních prostředcích, krátí nám chvíle čekání u lékaře, na úřadech apod. Při práci si občas potřebujeme vyčistit hlavu a tak hledáme zábavu na internetu, jen překlikneme stránku a už čteme náš oblíbený časopis. Online magazíny jsou v dnešní době dostupnější než tištěné verze. Navíc jsou neustále aktuální. Aby jste si v tištěném časopise přečetli něco nového, musíte čekat minimálně týden, než výjde nové číslo. U online magazínů se nové a nové články doplňují nepřetřžitě a když vás zajímá jen určitá oblast (třeba cestování), tak sledujete jen články z této kategorie a nemusíte procházet celým časopisem, než se ke své oblíbené rubrice dostanete. Jedním z nejnovějších a nejmodernějších online magazínů je časopis Tukutuku, ve kterém najdete stovky zajímavých a neobvyklých článků a rozhovorů, žádný bulvár, zkrátka inspirativní a zábavné informace. Všechny články jsou řazeny do sekcí (novinky, cestování, lifestyle, na pohodu, kariéra, rozhovory), vybere si zkrátka každý.

Psychologové tvrdí, že čtení časopisů výrazně snižuje stres. Studie ukazují, že stačí číst 6 minut denně a tím si lidé stabilizují tepovou frekvenci a také napětí ve svalech, čtením se dokonale uklidní naše mysl a to je důvod, proč se nám při čtení chce často spát. Tělo se totiž dostane do pohody a začne odpočívat. Čtení v posteli před spaním doporučují lékaři daleko více než prášky na spaní. Čtení časopisů zlepšuje i mezilidské vztahy. Lidé prý dokáží být mnohem více empatičtí, ale hlavně komunikativnější. V časopisech naleznou různá zajímavá témata, o kterých pak s ostatnímu mohou mluvit a tak snadněji navážou konverzaci. Časopisy napomáhají také v partnerské komunikaci, partneři tak mají zase o důvod více si o něčem povídat, než jsou běžné rodinné záležitosti. Navíc čtení je nakažlivé, zkuste to a brzy zjistíte, že nějaký časopis čte váš partner, kolegové, přátelé... Čtením si udržujete mozek v kondici a snižujete si pravděpodobnost, že onemocníte Alzheimerovou chorobou. Jen bohužel jedinou nevýhodou online magazínů je to, že jsou namáhány naše oči od neustálého koupání na rozsvícený monitor. Nic se nesmí přehánět, ani čtení ne! Najděte si i vy svůj oblíbený časopis na internetu a vyčleňte si denně pár minut k relaxaci. Uvidíte, že během pár dnů se čtení stane vaším rituálem a napomůže k vašemu osobnímu růstu.

Témata: články, lifestyle blog, internetový magazín, internetový časopis, zábava na internetu, online časopis, online magazín, e-zin, web-zin, tukutuku | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498