Parkování u letiště – Konkurence hraje ve prospěch zákazníků

Zadavatel: Topranker.cz s.r.o. | 5.6.2018 | Auto-moto, logistika

Z obrovské konkurence v posledních letech těží i parkování u letiště. Suma, kterou byste ještě před několika lety vydali za celodenní parkování poblíž letiště, vám dnes v pohodě vystačí klidně i na celý týden. Parkovišť, která nabízejí služby typu zaparkuj a leť, je celá řada. U letišť se také rozšiřují kapacity parkování. Ovšem parkování by samozřejmě nemělo být jenom o cenách.

Parkování u letiště – Objevují se rozdíly v kvalitě

I když jsou ceny velmi důležité a vysoká konkurence je výrazně stlačuje, podstatné je i to, co vlastně za svoje peníze od zaměstnanců parkovišť dostanete. Za 600 Kč na týden můžete mít třeba jednoduché parkoviště zajištěné jedněmi plechovými vraty a děravým plotem, ale i komfortní dobře oplocený prostor s fyzickou ostrahou a kamerovým systémem fungujícím 24 hodin denně. Správná alternativa je samozřejmě ta druhá.

Porovnejte si cenu a nabídku

V současnosti už nikdo neriskuje nechat auto po dobu své nepřítomnosti někde na ulici. Lidé si vybírají z nabídky parkovišť v okolí letiště. Než se ale pro nějaký parking rozhodnete, je dobré udělat si porovnání cena/nabídka. V Praze můžete nyní pořídit parkování v cenovém rozpětí 500-900 Kč. Konkrétní suma se řídí tím, jaká je zrovna sezóna, jak je parkoviště vzdálené od samotného letiště, jaké nabízí služby.

Ceny u nás vycházejí příznivě

Jistě vás zaujme i srovnání se zahraničím. Například v Bratislavě jsou ceny za sedmidenní parkování na zhruba stejné úrovni jako u nás – v přepočtu cca 800 Kč. Totéž platí o Lipsku (cca 800 Kč) nebo Drážďanech, kde je parkování levnější, než v Praze. Vyšší ceny pak má Mnichov – asi 1200 Kč, Berlín 1300-1600 Kč nebo Vídeň s asi 1400 Kč. Bilance České republiky vychází příznivě, a ta jak v oblasti cen parkování, tak i komfortu parkovišť.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Topranker.cz s.r.o.
Pod pekárnami 245/10
190 00 Praha 9
Česká republika
info@topranker.cz
Tel: +420 775 060 843