Parkování u letiště – Jak se dá výrazně ušetřit?

Zadavatel: Topranker.cz s.r.o. | 5.6.2018 | Auto-moto, logistika

Odlet na dovolenou znamená i další výdaje včetně těch za parkování u letiště. Určitě proto budete hledat nejlevnější možnosti parkování. Naštěstí existují způsoby, jak při výběru místa pro zaparkování svého vozu během vaší dlouhodobé nepřítomnosti ušetřit, a přitom zároveň neohrozit bezpečnost svého auta. Tipem pro budoucnost je třeba parkování v podzemí.

Parkování u letiště – Ušetříte 40-70 % nákladů

Když si porovnáte ceny oficiálních parkovišť přímo před letištními terminály a ceny parkovišť v blízkosti letiště, zjistíte, že můžete ušetřit, a to klidně až 40-70 % nákladů vynaložených na parkování. Vzhledem k tak vysokým uspořeným částkám už se vyplatí věnovat dostatek času výběru vhodného parkoviště. Můžete totiž takto ušetřit dokonce tisíce korun. Stačí k tomu udělat si krátkou ekonomickou rozvahu. Ostatně i pražské letiště chystá reorganizaci parkování, která má přinést zlevnění.

Úspora činí i několik tisíc

Představte si, že potřebujete letět na 10 dní na dovolenou. Cena parkování je na oficiálním parkovišti u letištních terminálů 50 Kč za hodinu. Den má 24 hodin, takže za jediný den byste zde zaplatili za parkování 1200 Kč. Přitom na některých parkovištích byste měli parkování na celých 10 dní za ještě nižší cenu, například za 800-900 Kč. To je samozřejmě obrovský rozdíl. Snadno si tak spočítáte, kolik zde doopravdy ušetříte.

Cesta k hale cenu nezvýší

Mnoho z vás přitom nejspíše napadne otázka, jestli není parkování poblíž letiště sice levné, ale zda ho případně nemůže prodražit doprava z parkoviště k odletovým halám a naopak. Nemůže. Doprava z parkoviště přímo na letiště a zpět je totiž v ceně parkovného. Nehrozí vám tak žádné nebezpečí, že byste za ni museli platit navíc. Tato doprava je součástí ceny, ať už jedete mikrobusem nebo limuzínou.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Topranker.cz s.r.o.
Pod pekárnami 245/10
190 00 Praha 9
Česká republika
info@topranker.cz
Tel: +420 775 060 843