Parkování u letiště - Jak zaparkovat, aby vás to finančně nezruinovalo?

Zadavatel: Topranker.cz s.r.o. | 5.6.2018 | Auto-moto, logistika

Když jste jeli svým autem na letiště, zjistili jste, že najít levné parkování u letiště není snadné. Pravděpodobně vás zaskočila cenová politika oficiálního parkoviště u letiště. Třeba u pražského letiště Václava Havla se dá zadarmo parkovat jenom 15 minut. Za 30 minut už zaplatíte 100 Kč. Pokud někoho doprovázíte, je to za naložení a vyložení opravdu vysoká sazba.

Parkování u letiště – U terminálů raději nezastavujte

Hodinová sazba parkoviště u terminálů je 50 Kč. Pokud si vše vynásobíte počtem hodin vaší nepřítomnosti, udělá vám to nepříjemnou díru do rozpočtu. Zastavit přímo u terminálů se v dnešní době prodraží, a to navzdory tomu, že se cenová politika letištního parkování u terminálů oproti minulosti zlepšuje. Nabízí se ale i lepší varianta: Zaparkovat v okolí letiště. I proto kolem letiště přibývá počet parkujících řidičů.

Dlouhodobé parkování se vyplatí

Většinou se budete při volbě parkování rozhodovat podle ceny. Možná vás překvapí, v jak příznivých cenových relacích se tento parking pohybuje. Za cca 10 nebo 12 dní obvykle nezaplatíte více než cca 900 Kč. Pokud zvolíte parkování na 15 dní, může to být jenom 1500 Kč, v přepočtu tedy 100 Kč na den. To už je mimořádně příznivá cena.

Roli hraje vzdálenost i služby

Při delším parkování už nedochází k výraznému nárůstu ceny. Z tohoto pohledu se vám delší parkování vyplatí a nijak výrazně nenaruší váš rozpočet. Určitě vás ale bude zajímat, jaké faktory hrají roli ve výsledné ceně parkování. Jak je možné, že někde budete parkovat klidně 15 dní za příjemných 1500 Kč a jinde vám za totéž naúčtují mnohem více peněz? Pochopitelně je ve hře vzdálenost od letiště a také vybavení a doplňkové služby parkoviště. Samozřejmě jsou i lokality, kde je parkování příliš drahé.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Topranker.cz s.r.o.
Pod pekárnami 245/10
190 00 Praha 9
Česká republika
info@topranker.cz
Tel: +420 775 060 843