Parkování u letiště – Jaké má výhody proti parkování na letišti?

Zadavatel: Topranker.cz s.r.o. | 5.6.2018 | Auto-moto, logistika

Někomu rozdíl parkování u letiště a parkování na letišti v první chvíli uniká. Stačí se ale jenom trochu zamyslet. Spousta lidí si může myslet, že když dojedou autem na letiště a nechají ho přímo na letišti, je to nejlepší řešení. I když koncepce pražského letiště počítá se změnami parkování, i tak má proti parkování u letiště spoustu nevýhod.

Parkování u letiště – Mnohem nižší ceny než u terminálů

Ačkoli se plánuje nová koncepce parkování pražského letiště, která má být součástí rozsáhlých investic, stejně parking na letišti nepokryje všechny potřeby cestujících. Pokud nevýhody parkingu na letišti budete je přehlížet, riskujete nepříjemné překvapení, pokud jde o ceny. Platíte podle počtu hodin, což je drahé. Zvolíte-li parkování poblíž letiště, zaplatíte taxu za 7,8 10, 15 nebo třeba 20 dní, která se při delším parkování prakticky nezvyšuje. Stačí proto jednoduchý výpočet a už vidíte, co je výhodnější.

Místo máte zajištěné

Nikdy nemáte 100% jistotu, že se vám podaří u terminálů zaparkovat. Může se stát, že bezvýsledně čekat, až se uvolní místo. Když si představíte ten nejhorší scénář, klidně vám mezitím uletí letadlo. V případě, že si vyberete vhodné parkování u letiště, vás ale podobné potíže nepotkají. Vždy máte místo dopředu zajištěné a můžete se spolehnout, že až přijedete, bude připravené pro vás.

Bez ostrahy to nejde

Úskalím je i ostraha. I když vaše auto stojí kousek od terminálu, a vy, zato platíte nemalé peníze, není zde žádná ostraha, která by ručila za to, že se vašemu vozu nic nestane a nikdo ho neodcizí. A šikovnému zloději stačí chvilka vaší nepozornosti, ani nepotřebuje dlouhodobou nepřítomnost. Dokáže nastartovat a odjet s vaším vozem téměř před vašima očima. Na kvalitně hlídaném parkovišti s oplocením, fyzickou ostrahou a kamerovým systémem se něco takového stát nemůže.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Topranker.cz s.r.o.
Pod pekárnami 245/10
190 00 Praha 9
Česká republika
info@topranker.cz
Tel: +420 775 060 843