Parkování u letiště – Na co byste si měli dát pozor?

Zadavatel: Topranker.cz s.r.o. | 5.6.2018 | Auto-moto, logistika

Když letíte někam na dovolenou nebo na služební cestu, většinou potřebujete vlastním vozem dojet na letiště a řešíte problém parkování u letiště. Kam auto umístit v době vaší nepřítomnosti? Není to tak jednoduché, v parkování se vyskytují velké rozdíly. Pojďme si vysvětlit jaké a v čem.

Parkování u letiště – Došlo ke snížení cen

Naštěstí už jsou dávnou minulostí doby, kdy týdenní parkování nedaleko letiště stálo klidně i 2000 Kč. Konkurence působí snížení cen parkovného. V oblasti tohoto podnikání se výrazně projevil pozitivním způsobem konkurenční boj řady parkovišť.

Z toho samozřejmě profituje konečný zákazník, tedy každý, kdo potřebuje před odletem své auto odstavit na parkoviště. Dnes už není problém zajistit parkování na týden za cca 500-600 Kč, tedy za čtvrtinovou cenu v porovnání s minulostí. Je ale třeba dávat pozor na to, co za tuto cenu dostanete.

Různé ceny v sezóně a mimo ni

Za druhé je třeba uvědomit si, že ceny parkování sledují podobný trend jako cestování do zahraničí. To znamená, že ceny mimo hlavní sezónu mohou být nižší než během hlavní sezóny. Hlavní sezóna se počítá od dubna do září, vedlejší potom od října do března. Během hlavní sezóny stoupne počet poptávek někdy až o 300 % a kvůli tomu jsou logicky i ceny vyšší. Zájem o parkování stále roste. V hlavní sezóně se pohybují v rozmezí cca 600-900 Kč na týden, mimo sezónu 400-700 Kč. Hlavně u menších parkovišť se ceny mohou lišit.

Důležitá je také vzdálenost a pojištění

Dávejte si pozor také na vzdálenost parkovišť od letiště. Odbavení na parkovištích je sice rychlé, ale některá mohou být od letiště vzdálenější a cestou vás může potkat zácpa. Samozřejmě, že musíte zaměřit pozornost i na pojištění parkoviště, které je nezbytností. Nonstop ostraha, kamerové systémy – ty by měly být dnes naprostou samozřejmostí.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Topranker.cz s.r.o.
Pod pekárnami 245/10
190 00 Praha 9
Česká republika
info@topranker.cz
Tel: +420 775 060 843