Nízkoprofilové stativové hlavy

Leofoto LH-40 a LG-44
Zadavatel: www.NGpro.eu | 7.2.2020 | Sport, volný čas, zábava

Značka Leofoto úspěšně obhajuje svou dobrou pozici v oblasti kvalitního příslušenství pro fotografy a kameramany. Jedná se o vysoce kvalitní a precizně zpracované produkty z hodnotných materiálů jakými jsou hliník, karbon a nerez.
Všechny kulové stativové hlavy z dílny Leofoto jsou hliníkovo-nerezové konstrukce a můžou se pochlubit spolehlivostí a jednoduchým ovládáním. Série hlav LH je typická svým nízkým profilem a tím i sníženým těžištěm. Vedle hlav série LH ovšem Leofoto uvedla na trh také sérii LG. Konkrétně model kulové hlavy LG-44 je parametry velice podobný hlavě LH-40. V čem je tedy rozdíl a v čem jsou si hlavy podobné?
Leofoto LH-40 je kulová stativová hlava vyrobena z hliníku, disponuje možností kontroly síly dotahu stativové hlavy, má nízký profil, kulový kloub má průměr 40 mm. Její nosnost je 20 kg, váží 496 g. Její výška je 83 mm a destička hlavy je kompatibilní se systémem Arca-swiss.
Hlava Leofoto LG-44 je také kulová hlava vyrobena z hliníku, také umožňuje kontrolu frikce, má nízký profil, kulový kloub s průměrem 44 mm. Její nosnost je 30 kg, váží 490 g. Její výška je 82 mm a destička hlavy je kompatibilní se systémem Arca-swiss. Na první pohled se od LH-40 liší v tom, že čelist pro destičku umožňuje panoramatické snímání, tzn. od kulového kloubu nezávislý horizontální pohyb s kontrolou rovinatosti horizontu pomocí přídavné libely. Tolik první pohled na obě stativové hlavy na psacím stole. Jak obstojí v praxi ukáže čas. Věříme však, že se osvědčí.
 

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

www.NGpro.eu

Kontaktní osoba: NGpro.eu
Obrázek uživatele ngpro.eu
NGpro.eu
Česká republika