Krby dokáží vykouzlit romantickou atmosféru

Krby vykouzlí romantickou atmosféru
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 5.4.2023 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Díváte se na romantické filmy z divočiny, v nichž hrdinové po celodenním boji s padouchy si konečně sednou k hořícímu krbu a odpočívají? Jako byste sami cítili příjemné teplo, které se vám rozlévá po těle. Stejnou atmosféru si můžete vytvořit doma s moderními krby. Můžete vybírat z velké škály – od klasických obložených kameny až po moderní design, který se hodí do moderních vil. Ale vždy to bude krb, kde hoří dřevěná polena a sálá z něho příjemné teplo. Oproti klasickým jsou však ty dnešní vybaveny skleněnými žáruvzdornými dvířky, aby hořící uhlíky nelétaly do místnosti.

Krby dnes velmi efektivně spalují dřevní hmotu

Moderní krby mají oproti klasickým další výhody. Tím, že mají uzavřené topeniště, nevyužívají vzduch v místnosti a neochuzují ho tak o kyslík. Přívod vzduchu je regulovaný, takže se dá zvyšovat či snižovat intenzita hoření. Moderní krby daleko účinněji spalují dřevní hmotu, protože zároveň spalují i hořlavý plyn, který se ze dřeva uvolňuje. Další výhodou je člověku velmi příjemné sálavé teplo a nižší prašnost než u otevřeného krbu. Současná topidla na dřevo jsou výrazným příspěvkem pro ekologické vytápění, a pokud jsou vybavena výměníkem, mohou vytápět i více místností. 

U krbů lze využít i výměník k vytápění dalších místností

>A už jste viděli designové krby? To jsou skutečná umělecká díla! Při stavbě nového domu už můžete počítat s tím, že topidlo budete mít uprostřed místnosti a ne jen u stěny. Dispozice komínu se tomu přizpůsobí. Součástí moderních krbů je krbová vložka, což jsou samostatná kamna vyrobená z litiny či ocele, která se obezdí akumulačním materiálem. Teplo z ocelového či litinového obalu je pak předáváno do akumulačního obezdění a tím zvyšuje plochu vytápění. Součástí topení pak může být ještě výměník s vodou, která se ohřívá a je rozváděna do otopného systému v domě.  

 

Témata: krby, krby na zahradu, krb, krbová vložka | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300